PETKİM SPOR KRİTİK VİRAJDA

10 Aralık 2016, Cumartesi

     


İsmail AFACAN

Petkim Spor'un ligin üst sıralarında yer alan takımlarla oynayacağı kritik maçlar başlıyor. İlk yarının bitmesine dört maç kala oynayacağı maçlar Petkim Spor'un ligdeki yerini belirleyecek. 13 haftada, 21 puan toplayarak  7. sırada yer alan Petkim Spor son dört maçını, Afyon Belediyespor, İstanbul Beylikdüzü, Final Gençlik ve Sakarya Büyükşehir Belediye'ye karşı oynayacak.  

***
Petkim Spor'un oynayacağı zorlu maçlar serisi Afyon Belediyespor müsabakasıyla başlayacak. Ligde 4.  sırada yer alan Afyon Belediyespor'la kendi evinde karşılaşacak olan Petkim Spor'un sahadan mağlubiyetle ayrılma lüksü bulunmuyor. Petkim Spor; Afyon Belediyespor'la oynadıktan sonra ligin üçün sırasında yer alan İstanbul Beylikdüzüspor deplasmanda karşı karşıya gelecek. Deplasman karnesi oldukça kötü olan Petkim Spor ligde üst sıralarda yer almak istiyorsa İstanbul deplasmanından galibiyetle ayrılmak zorunda. Serinin üçüncü maçını sondan ikinci sırada yer alan Final Gençlikspor'la oynayacak olan Petkim Spor, ilk yarının son maçında ise ligin lideri Sakarya Büyükşehir Belediye ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

***
Petkim Spor ligdeki ilk sekiz hedefini sağlamlaştırmak istiyorsa dört maçlık seriden en az üç galibiyet çıkarmak zorunda. Kendi evinde oynayacağı Afyon Belediye ve Final Gençlik maçlarında fire vermemesi gereken Petkim Spor’un, deplasman maçlarından da en az bir galibiyet çıkarması lazım. Açık söylemek gerekirse Petkim Spor'un Sakarya deplasmanından puanla dönmesi pek olanaklı görünmüyor ama Campbell yine varını yoğunu ortaya koyarsa İstanbul deplasmanında puan çıkarma ihtimali var.

***
Petkim Spor ne kadar evinde iyi olursa olsun bugün oynayacağı Afyon Belediye maçında zorlanacaktır. Bursa Durmazlar maçından sonra Petkim Spor kendi evinde bir mağlubiyet daha alabilir. Ligdeki en kritik maçlarından birine çıkacak olan Petkim Spor, Afyon Belediye maçını kazanması halinde derin bir nefes alacak.

***

Olası ihtimaller üzerinden yorumlayacak olursak, Petkim Spor son dört maçının üçünü alırsa ilk yarıyı ilk altıda kapatır. İki galibiyet iki beraberlik alırsa ligde şuan bulunduğu pozisyonu korur. Ama üç mağlubiyet bir galibiyet alırsa işte o zaman felaket senaryoları yazılabilir. Petkim Spor'un ilk sekiz hedefi ağır yara alır. Üç ihtimalinde gerçekleşme olasılığı yüksek. Bir gerçek var ki, o da Petkim Spor'un dörtte dört yapamayacağı.

***
Finali yine Campbell'e yapalım.
Petkim Spor Campbell'in kişisel performansıyla nereye kadar gidebilir?
Öyleyse yanıtlayalım:
Gidebildiği yere kadar...     Diğer Yazıları
PETKİM SPOR KRİTİK VİRAJDA 10 Aralık 2016, Cumartesi
YA EVDE YOKSAN 2 Aralık 2016, Cuma
Campbell yoksa Petkim de yok 10 Kasım 2016, Perşembe
Petkim Spor Taraftarıyla Buluşmalı 21 Ekim 2016, Cuma