131019098
13 Ağustos 2022, Cumartesi

SOYER’DEN EXPO MÜJDESİ

18 Nisan 2022, Pazartesi 06:37

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Lale Mahallesi’nde uzun süredir atıl halde olan ve yenilenerek hizmete sunulan Lale Parkı’nın açılışını yaptı. Başkan Soyer, parkın yoğun ve zorlu bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, bu alanın 2026’da Uluslararası Bahçe Bitkileri EXPO’suna (Botanik EXPO) ev sahipliği yapacağını da söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in mahallelerin sorunlarına hızla çözüm üretmek için kurduğu Acil Çözüm ekipleri tarafından tespit edilen ve Konak’ta yıllarca atıl kalan Lale Mahallesi’ndeki parkı yeniledi. Mahallenin çehresini değiştiren parkın açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı. Parkta CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından iftar programı da düzenlendi. Programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Konak CHP İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, Buca CHP İlçe Başkanı Hacer Taş, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül, Gürçeşme Kaya Spor Kulübü Başkanı Şafak Yetik, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Başkan Soyer’den EXPO müjdesi

Programda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu parkı açmanın büyük bir onur, büyük bir keyif olduğunu söyledi. Alanın düzenlenmeden önce kötü bir görüntüsünün bulunduğunu ifade eden Başkan Tunç Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki çok kıymetli çalışma arkadaşlarım, alandaki çalışmalara hızlı şekilde başladı. Sadece istinat duvarını yapmak bile zor ve uzun bir süreçti. Hızla hallettik. Tüm zorluklara rağmen çok güzel bir çalışma ortaya çıktı. Mahalle sakinlerinin burada keyif ve güzel günler geçireceklerini umuyorum” dedi. 2026'da İzmir’in dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Uluslararası Bahçe Bitkileri EXPO’suna (Botanik EXPO) ev sahipliği yapacağını, bu önemli organizasyonun da Yeşildere bölgesinde düzenleneceğini belirten Başkan Soyer, “Bunun anlamı şu; Kültürpark gibi bir alan daha kazanmış olacağız. İzmir yepyeni bir rekreasyon alanına kavuşacak. Hem de tam bulunduğumuz noktada. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde bunu yapacağız. 2026'da da hep birlikte açacağız” diye konuştu.

Kullanılmaz halde olan alanda müthiş dönüşüm

Başkan Soyer, yapılan çalışmalara dair de şu bilgileri verdi: “Yaklaşık 7 bin 300 metrekare olan alanda 10 metre yüksekliğinde 250 metre uzunluğunda istinat duvarı yapıldı. Yine aynı bölgede sosyal donatı alanları yapıldı. Yürüyüş yolu, çocuk oyun grupları ve kondisyon aletleri yenilendi. Kullanılamaz halde olan saha baştan aşağı yenilenip halı sahaya dönüştürüldü. Bölgeye basketbol sahası da kazandırıldı.”

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler