8 Temmuz 2020, Çarşamba

TURİZM HAFTASI KUTLANDI

19 Nisan 2019, Cuma 06:13

     


Toplumda turizm bilincini yaygınlaştırmak ve geliştirmek amacıyla her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da da bir dizi etkinlikle kutlandı.

Aliağa Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde bu yılda Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Özel Aliağa Fen Bilimleri Okulu’nda kutlama programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlama programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Özel Aliağa Fen Bilimleri Okul Müdürü İnci Açıkgöz yaptı. Anadolu’nun bizlere Allah’ın bir lütfu olduğunu, medeniyetin beşiği olduğunu ve insanlık tarihinin bilinen en eski yerleşim yeri olduğunu belirten Açıkgöz, “Çocuklarımızı, gençlerimizi bilinçlendirmek ve turizmin önemini anlatmak hepimizin görevidir” dedi.

Program yapılan açılış konuşmasının ardından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlçe tanıtımı videosu, oratoryo, Türkiyem slayt gösterimi ve yedi bölge, yedi ezgi korosu ile kutlamalar devam etti. Programın devamında halk oyunları ile dans gösterisi yapılarak yörelerine ait tarihi maket resimler ve kültürel yemekler ikram edildi. Turizm Haftası kutlama programına Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler