131019098
24 Kasım 2020, Salı

MUHTARLAR İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

24 Mayıs 2019, Cuma 06:26

     


Aliağalı muhtarlar Aliağa Kaymakamlığı ile Aliağa Belediyesi tarafından Öğretmenler Lokali’nde organize edilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Aliağalı muhtarlar Aliağa Kaymakamlığı ile Aliağa Belediyesi tarafından Öğretmenler Lokali’nde organize edilen iftar yemeğinde bir araya geldi. Organize edilen iftar programına Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kentte görev yapan muhtarlar ve aileleri katıldı. İftarın ardından okunan yemek duası sonrasında günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalara geçildi. Ramazan ayının sevgi, saygı ve paylaşma ayı olduğunu ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Gönül soframızda bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz. Allah daha nicelerinde bizleri buluşturmayı nasip etsin.” dedi.

“Muhtarlarımızın en önemli görevi yardıma muhtaç insanlarımızı gözetmek”

Aliağa Kaymakamı Erhan Günay ise, “ Birlik ve beraberliğimizin her zaman daim olmasını dileğiyle nice Ramazanlarda dostluk, kardeşlik ve sevgi bağları çerçevesinde hep birlikte olmayı ümit ediyoruz. Muhtarlarımızın elbette birçok görevi var. Ama Ramazan ayı içerisinde en önemli görevleri mahallelerimizdeki yoksul, fakir ve yardıma muhtaç insanlarımızı kollamak ve gözetmek. Burada sizler bu insanlarımızın sorunlarının çözümleri noktasında aracılık yaparak gerekli kurumlarımızı bilgilendirmelisiniz. Ramazan ayının ruhu çerçevesinde hiçbir vatandaşımız bu sofralardan aç kalkmasın” diye ifade etti. Yoğun katılımla gerçekleşen iftar programı çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler