131019098
20 Mayıs 2022, Cuma

“BU GÜNE KADAR KAÇ İHTİYAÇ SAHİBİNE YARDIMDA BULUNDUN?”

1 Nisan 2022, Cuma 06:55

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Belediye Başkanı Serkan Acar’ın ‘İhtiyaç sahiplerine gıda ve giyim için harcama yapabilecekleri Birlik Kart vereceğiz’ vaadini hatırlatarak, göreve geldiği günden bu güne kadar kaç ihtiyaç sahibine yardımda bulunduğunu sordu.

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Belediye Başkanı Serkan Acar’ın 2014 yerel seçimlerindeki ‘İhtiyaç sahiplerine gıda ve giyim için harcama yapabilecekleri Birlik Kart vereceğiz’ vaadini hatırlatarak eleştirilerde bulundu. Adar, yaptığı açıklamada, “Sayın başkanın destekli yalanlarından biri daha; ‘İhtiyaç sahiplerine gıda ve giyim için harcama yapabilecekleri Birlik Kart vereceğiz.’ Bu söz Serkan Acar’ın 2014 seçim vaatlerinden biri. Sayın Başkan tarafından ihtiyaç sahiplerine, giyim ve harcama yapabilecekleri bir kart olarak vaat edilmişti? Bugün ise sadece Ağapark’a giriş kartı olarak, vatandaştan para alınıp yandaşa para aktarılan bir karta dönüştü.” Dedi.

“İhtiyaç sahipleri Aliağa’da, ya sen neredesin?”

Konuyla ilgili Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a sorular yönelten İYİ Parti İlçe Başkanı Yavuz Adar, “Soruyoruz sayın başkan, göreve geldiğin günden bu güne kadar kaç ihtiyaç sahibine yardımda bulundun? Kartın üzerindeki sloganını sana hatırlatmak isterim sayın başkan. İhtiyaç sahipleri Aliağa’da, ya sen neredesin?” ifadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler