131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

SÜREKLİ; "DÜŞMANIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYORLAR"

6 Mart 2020, Cuma 06:26

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine cevap verdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe hitabında; "Dahili ve harici bedhahların olacaktır!" derken, tam da bunu söylemek istediğini belirten Başkan Sürekli; "Türk istiklalini ve Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa yerine, Cumhurbaşkanı'na hakaret edenler, bizi bölmek isteyenlerin işbirlikçisidir. Böyle bir dönemde, hainin ve katilin ekmeğine yağ sürenlerdir. Hukuk önünde hesap vereceklerdir. Mehmetçiğimizin cesaret ve fedakarlığı, milletimizin dirayeti ve birliği onlara verilecek en etkili yanıttır." diye konuştu.

“Hukuk gereğini mutlaka yapacaktır”

Sürekli, yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle ifade etti; "Atalarımızın bin yıldır canını hiçe sayarak vatan yapma mücadelesi verdiği bu topraklarda, hiç bir hain, hiçbir katil kol gezemeyecek. Birliğimizi, bütünlüğümüzü tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz. Bu yolda mücadelemize destek olmak yerine, Cumhurbaşkanı'na hakaret edenler, her fırsatta övündükleri vatanperverliklerini de sözde bırakmışlardır. Türkiye Cumhuriyet'ini tehdit edenlerin ve düşmanın ekmeğine yağ sürmüşlerdir. Engin Özkoç'un bu seviyesiz, saldırgan ve çirkin tutumu amacına ulaşamayacaktır. Sergiledikleri davranış ve söylemler; ne ifade hürriyeti ne de siyaset ahlakına sığmayacak kadar hayasızcadır. Eli kanlı Esad'ın sözcülüğünü yapanlara; Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımıza dil uzatarak zehrini akıtanlara haddini, milletimizin dirayeti ve birliği bildirecektir. Hukuk gereğini mutlaka yapacaktır."

“Verdiğimiz mücadeleyi hiçbir işbirliği baltalamayacak”

Partisi adına konuşan Özkoç'un, en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde sarf ettiği sözlerin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı'na ettiği ağır hakaretlerin, hiçbir telafisi olamayacağını söyleyen Başkan Sürekli; "Ülkemize düşman olan içeride ve dışarıdaki hiçbir yapıya gıkını çıkarmayanlar, kendi Cumhurbaşkanı'na zehir zemberek sözlerle hakaret etmiştir. Bu asla kabul edilemez. Muhalefet etmek adına dahi desek, muhalefet ettiklerinin teröre karşı verdiğimiz mücadele olması düşündürücüdür. Bu durumda safları da netleşmiştir. Esad'ın kalemşörlerinden Nidal Sabeh'in CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan 'müttefikimiz' diyerek söz etmesini haklı çıkarmışlardır. Suriye'de, ülkemizi terörle teslim almak isteyenlere karşı verdiğimiz mücadeleyi hiçbir işbirliği baltalamayacaktır. Bu haklı dava eninde sonunda başarıyla sonuçlanacaktır.’’ dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler