15 Temmuz 2024, Pazartesi

CHP deprem bölgesine gidecek

25 Şubat 2023, Cumartesi 06:36

     


CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, haftalık olağan kurul toplantısını CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde saha çalışmalarının planlanması ve dayanışma için deprem bölgesine düzenlenecek ziyaret vardı.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, haftalık olağan kurul toplantısı gerçekleştirildi. CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında gerçekleştirilen haftalık olağan kurul toplantısının gündeminde, yaşanan büyük depremler sonrasında deprem bölgesine gönderilecek yardımların toplanması, dayanışmanın sürekli hale getirilmesi ve koordinasyonun sağlanması için, hem deprem bölgesinde hem de İzmir’de saha çalışmalarında temponun arttırılacağı vardı.

Öbek çalışmaları ve ev ziyaretleri hızlanacak

Toplantıda öbek ve seçim güvenliği çalışmalarının önemine değinen CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, öbek çalışmalarını ve ev ziyaretlerini tamamlayan CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’nı örnek göstererek, tüm ilçelerin aynı başarıyı yakalaması ve İzmir’de 30 ilçede de seçimler öncesinde ev ziyaretlerinin ve öbek çalışmalarının tamamlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Aslanoğlu ve yönetim deprem bölgesine gidecek

Kurul toplantısı sonrasında, il yönetim kurulu olarak saha çalışmalarını planladıklarını belirten CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız, “Toplantı da özellikle deprem bölgesi dayanışmasının, İzmir’de yaptığımız çalışmalar ve o bölgede görevli il yönetim kurulu yöneticilerimiz vasıtasıyla sürdürülmesine karar verdik. Bu bağlamda il başkanımız ve yönetim kurulumuz, Adana ve Osmaniye’ye dayanışma ziyaretleri düzenleme kararı aldı. Önümüzdeki hafta deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla bir arada olacağız. Bir kez daha acılarını paylaşacağız. CHP İzmir olarak deprem bölgesiyle dayanışmamızı aralıksız sürdürürken bir yandan da İzmir’de saha çalışmalarını sürdüreceğiz. Bu saha çalışmalarımızda hem İzmirlilere gösterdikleri dayanışma ruhu için teşekkür edecek hem de onların dertlerini sıkıntılarını dinlemeye ve çözmek için gayret göstermeye devam edeceğiz. Toplantımızda ilçe öbek çalışmaları ve ev ziyaretleri gündemi üzerinde de görüşmeler yaptık. İl yönetim kurulu olarak öbek çalışmalarını tamamlayan ilk ilçemiz olma başarısını gösteren Güzelbahçe CHP İlçe Başkanlığımızı ve örgütünü tebrik ediyoruz. İl başkanımızda hafta içinde yaptığı ziyaretle zaten bu önemli başarı için kendilerine teşekkür etmişti. Öbek çalışmalarının tüm ilçelerimizde, ev ziyaretleriyle birlikte tamamlanması hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu. Bu ziyaretlere ayrı bir önem veriyoruz. İl başkanımız toplantımızda anayasal olarak seçimlerin zamanında yapılacağını ve bunun kaçınılmaz olduğunu bir kez daha ifade ederek, öbek ve saha çalışmalarında, il yöneticilerimizin de ilçe başkanlıklarıyla koordine içinde olmasını istedi.” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler