13 Temmuz 2024, Cumartesi

Tugay: “İzmir’in gücüne inanın”

29 Mart 2024, Cuma 06:43

     


CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Ege Bölgesi Bitlisliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetimiyle toplantı yaptı. Toplantıya CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü, Doç.Dr. Zeynep Altın, Ege Bölgesi Bitlisliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muzaffer Karayılanoğlu ile dernek üyeleri katıldı.

Programda konuşan Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevi sırasında önemli deneyimler elde ettiğini, bu deneyimlerle kentin bütünü için önemli projeler hayata geçireceğini söyledi. İzmir’in eksiğini, kusurlarını, sorunlarını da iyi bildiğini ve bunları, hayata geçireceği projelerle çözüme kavuşturacağını anlatan Başkan Tugay, şunları söyledi: “Ülkemiz, çok sorun yaşadı. Ama artık hiçbirimizin kavgaya, gerginliklere tahammülü yok. Yıllarca gün yüzü görmedik. Ben bu nedenle siyasete girdim. Bundan sonra çocuklarımız bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamasın diye mücadele ediyorum. Asla kişisel bir hırs veya beklenti nedeniyle bu göreve talip olmadım. Yanımda olmanızı istiyorum. Birlikte mücadele ederek, Türkiye’yi düzlüğe çıkaralım. Böylece İzmir bütün Türkiye’ye örnek bir şehir olur.”

İzmir'in çok güçlü bir kent olduğunu, kaynaklarının doğru kullanılması halinde ortaya harika işlerin çıkacağını vurgulayan Cemil Tugay, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini en iyi şekilde yapabileceğimi bilerek bu yola çıktım. Büyükşehir adaylarının her özelliğine puan verseniz ve bu puanları toplayarak karşılaştırsanız, göreceksiniz ki en iyi puana sahip belediye başkan adayı benim. Beni doğru anlamanızı, güven duymanızı ve desteğinizi istiyorum. İçiniz rahat oy verin istiyorum. Seçildikten sonra, bugüne kadar yapılanın ilerisinde, başarılı bir hizmet yapacağımdan şüpheniz olmasın. Benim ve İzmir'in gücüne inanın” diye konuştu.

“VERECEĞİNİZ DESTEK TÜRKİYE'NİN KADERİNİ BELİRLEYECEK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise 31 Mart yerel seçimlerinin önemine değinerek şunları söyledi: “Bu seçimler çok önemli. Hep birlikte hem güzel İzmir’imizi hem güzel Türkiye’mizi yükselteceğiz. Herkesin huzur içinde yaşadığı, herkesin tok olduğu, özgür bir Türkiye inşa edeceğiz. Bu nedenle 31 Mart'ta CHP’ye güçlü bir destek istiyoruz. Cemil Başkanın Karşıyaka’daki çalışmalarını yakından izledik. Bundan sonra tüm belediye başkanlarımız için karne oluşturup onunla devam edeceğiz. İzmir gibi Türkiye’nin incisi bir şehri, Cemil Başkan gibi donanımlı birinin yönetebileceğine karar verdik. Bunun da arkasındayız. Sizlerden destek bekliyoruz. Bu desteğin sadece İzmir değil Türkiye’nin kaderini belirlemeniz açısından da önemini söylemek isterim.”

“CEMİL BAŞKAN DOĞRU ADAY”

Ege Bölgesi Bitlisliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muzaffer Karayılanoğlu da Tugay'a desteğini açıklayarak, şunları söyledi: “Cemil Başkanımla Karşıyaka’da çalışma fırsatı buldum. Cemil Başkan dürüst insan. Doğru aday. Onunla çalışmaktan onur duydum” dedi. Toplantıya ayrıca Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı İzmir Şubesi, İzmir Doğu ve Güneydoğu Anadolu Derneği, Ahlat Kültür ve Dayanışma Derneği, Bayraklı Bitlisliler Derneği, Torbalı Bitlis Muş Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Bayraklı Pazarcılar Derneği üyeleri de katıldı.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler