131019098
29 Ekim 2020, Perşembe

İzmir Ortodonti Tedavisi ve Çene Cerrahisine Dair Merak Edilenler

1 Ağustos 2019, Perşembe 15:00

     


Ülkemizde diş hekimliğine dair en çok yapılan uygulamalar ortodonti uygulamalarıdır. Bu aşamada İzmir ortodonti tedavileri ile kişiler ağız yapısı içerisinde bulunan dişlerinin üst üste binmesi, dişler arasında boşlukların bulunması ya da çarpık bir diş yapısının oluşması gibi durumların kısa süre içerisinde düzeltilmeleri sağlamaktadır. 

 Yapılan düzeltmeler diş teli uygulaması ile kişinin diş kalıpları çıkartılarak yapılır. Diş teli uygulamasında dişler teller ile örüldükten sonra dişlerin hareket ederek doğru sıralamayı yakalaması hedeflenir. İlk aşamada dişler hareket edip hedeflenen seviyeye ulaştığında hasta kontrole gider ve yeniden bir işlemle bir kez daha hızalama alınır. Bu işlem dişler düzgün bir şekilde sıralanana kadar uygulanır. Dişler ağız yapısı üzerinden hizalanırken İzmir ortodonti tedavisi esnasında fazla olan dişler çekilir ve dişlerin estetik yapısının korunması hedeflenir. 

Daha Fazla Bilgi İçin: https://bornovadent.com.tr/ortodonti/

 

Ortodonti Tedavisi ve Çene Cerrahisi Arasındaki İlişki Nedir? Ortodonti Tedavisi Gören Herkes Cerrahi İşlem Geçirmek Zorunda mıdır?

Ortodonti tedavisi gören herkes çene cerrahisi işlemi geçirmek zorunda değildir. Ancak kişinin çene yapısında gelişimsel olarak bir sıkıntı varsa ya da travmaya dayalı bir bozukluk meydana gelmişse ( kazaya dayalı kırık dişlerin oluşması gibi) kişi İzmir çene cerrahisi hizmetlerinden faydalanmalıdır. Bununla birlikte gömülü dişleri olan kişiler içinde çene cerrahisi uygulanmaktadır. Gömülü dişler ise genellikle yirmilik dişlerde meydana gelen bir durumdur. Bu yüzden yirmilik dişlerin çekilmesi esnasında çene cerrahisi hizmetinden faydalanılmaktadır. 

Daha Fazlası İçin: https://bornovadent.com.tr/cerrahi/

 

Çene cerrahisi İzmir hizmetinden faydalanmayı gerektiren durumlardan birisi de süt dişlerinin dökülmemesi durumudur. Böyle bir durumda süt dişlerinin dökülmemesi gelecek olan ana dişlerin çene yapısında başka yerlerden çıkmasına neden olur. Bu da ağız yapısında üst üste binen dişlerin ve çarpık bir görünümün oluşmasına neden olur. Ancak dökülmeyen süt dişler zamanında çekilirse bu sorunun oluşmasının büyük oranda önüne geçilmiş olur. Aynı zamanda çene cerrahisi çene bölgesinde ağrı hisseden kişiler ve tükürük bezlerinde sorun olan kişilerinde gitmesi gereken bir bölümdür. Çene tümörlerinin yaşanması ve çene kistlerinin olması durumunda da çene cerrahisi müdahale etmektedir.

  
Son Eklenen Haberler