131019098
7 Mart 2021, Pazar

Otel Havluları Neden Bu Kadar Kabarık Olur?

7 Ekim 2020, Çarşamba 18:59

     


Otel Havlularının kabarık olmasının nedenleri nelerdir? Otel havluları normal kullandığınız havlulardan daima daha kabarık olur. Sadece kabarık değil elbette. Güçlü ve süper emici şekildedir. Bu detayı eminim sizlerde farketmiş olmalısınız. Tatilden eve döndüğünüzde kendi havlularınız size cansız ve emici olmayan daha ince bir havlu olarak görünebilir. Havlular hem evimizde hem de otelde her kötü şartlara maruz kalan nesnelerdir.Havlularımız ne işe yarar sorusunu kendimize sormamız gerekir ise ıslaklığımızı gidermek ,cildimizi temizlemek gibi bir çok yanıt bulabiliriz. Günlük yaşamımızda oynadıkları bu kadar göreve rağmen maalesef hepimiz havlularımıza hak ettiği derecede saygı duymamaktayız. Havlularımızı yüksek ısı derecesine tabi tutarak kurutuyoruz veya herhangi bir yere gelişi güzel kuruması adına atıyoruz. Hemen akabinde de neden otel havlularının bizim kullandıklarımızdan daha kabarık olduğunu merak ediyoruz. Bu kadar zorlu işlemlere maruz kalmalarına rağmen otel havluları bu tazeliği ve kabarıklığı nasıl koruyorlar?

HAVLU BAKIMI VE OTELLERİN BU KONUDAKİ SIRLARI NELERDİR?

Çok şaşırtıcı bulacağınız bir sır söz konusudur. Bir çok tel çarşaf ve havlularını tamamen sizin evde kullandığınız Nötr Ph seviyesi bulunan deterjanlar ile yıkar. Çünkü ticari sınıf bir deterjan serttir ve havlularınıza zarar verir. Yüksek Ph derecesine sahip detarjanlar kumaşı liflere ayırır ve parçalar bu nedenle Nötr Ph derecesine sahip deterajanı kullanmak işin son derece basit bir sırrı olarak ortaya çıkar. Hem maliyet bakımından uygun deterjanlar havlularınızın uzun ömürlü ve kabarık görünmesini sağlar. Toptan yada parekende otel havlusu  https://asiesint.com/product/otel-havlu/  satın almak veya otel havluları konusunda daha fazla sorunuz varsa Asies International olarak hem iç piyasaya hem de ihracat olarak tüm dünyaya hizmet vermekteyiz size bu konuda yardımcı olabiliriz. 

HAVLULARINIZI İLK ÖNCE YIKAMALISINIZ

Havlularınızı aldığınız zaman mutlaka yıkamanız gerekir bunun nedeni rafta bulundukları esnada parlak bir görünüme sahiptirler ve son derece sert ve emicilikten son derece uzaktırlar. Havlularınız rafta bulundukları esnada  bu parlaklığı veren bir kaplamaya sahiptirler. Bu kaplamalar cildinize dost olmayan kimyasallar ile kaplıdırlar işte bu nedenle de aldığınız ilk anda muhakkak havlularınızı yıkamanız son derece önemlidir.

HAVLUNUZUN RENGİNİ KORUMAYA ÇALIŞIN

Renk noktasında havlularınızın renginin ilk günkü parlaklığında kalması sizin için önemli ise lütfen havlularınızın renklerine göre ayırarak yıkamaya özen gösterin. En parlak rengi elde etmek ve korumak isterseniz lütfen size vereceğimiz ipucunu not edin .Önerilen deterjan miktarının yarısını kullanın veya deterjan mıktarını en minimum düzeyde tutun.Deterjanı az kullanmanın yanısıra makinenizin deterjan gözüne mümkün ise yumuşatıcı bölümüne bir fincan kadar beyaz sirke ekleyin. Sirke doğal bir temizleme maddedisir ve oldukça etkilidir. Havlularınızın yumuşamasına ,renginin korunmasına ve son derece etkili bir temizlik durumuna katkıda bulunacaktır.

KABARTMA SODASI EKLEYİN

Kabartma sodası nın faydaları saymakla bitmez. Deterjan gözünüze ekleyeceğiniz yaklaşık yarım su bardağı soda havlularınızı temizlemekle kalmaz aynı zamanda kabarık görünmesine yardımcı olur.

Kabartma sodasının bir diğer faydası havlularınızda ıslaklık ıle oluşan berbat kokuyu önlemesidir.

HAVLULARINIZI DÜZENLİ OLARAK YIKAYIN

Havlularınızın belirli rutinlerde düzenli şekilde yıkamanız gerekir.Fakat dikkat edeceğiniz konu muhakkak renklerine göre ayrılması son derece mühimdir.Renkli havlularınız ile beyaz havlularınız birlikte yıkanmamalıdır.

HAVLULAR SADECE HAVLULAR İLE BİRLİKTE YIKANMALIDIR

Diğer kıyafetler veya çarşaflar ile birlikte yıkanmamalıdır bunun nedeni ise havlular uzun süren sıcak bir döngüye gereksinim duyarlar işte bu nedenle kesinlikle havlular sadece aynı renk havlular ile yıkanır. Giysiler veya çarşaflar uzun süreli bir yıkamaya ihtiyaç duymazlar. Ayrıca havlular yıkanırken tiftik üretir bu nedenle de ayrı yıkanması uzmanlar tarafından önerilen en doğru metottur.

YUMUŞATICI KULLANMAYIN 

Yumuşatıcı kesinlikle eklemeyin bunun nedeni yumuşatıcının içeresinde barındırdığı kimyasal yoğunluk havlularınızın emiciliğine büyük zarar vermektedir. Ayrıca havlularınıza sinen yumuşatıcı kokusu cildinize yakın temas eden havlularınızda özellikle alerjik duruma sahip insanlar açısından oldukça tehlikeli bir olaya neden olabilir.

HAVLULARINIZI ÇIRPIN

Çamaşır makinenizden çıkan havlularınızı muhakkak çırpın böylelikle hem havlularınızda oluşan tiftikleri atmış olursunuz aynı zamanda havlunuzun kabarmasını sağlarsınız. Havlunuzun oldukça kabarık durması ve emiciliğini devam ettirmesi için size hayati bir ipucu vermek istiyoruz. Kurutma makinenize havlularınızı atarken mukakkak içersine tenis topu eklemelisiniz. Çıkan sonuca inanamayacaksınız.

HAVLULARINIZIN TAMAMEN KURU OLMASINA ÖNEM GÖSTERİN

Kurutma makinesinden çıkan havlularınızın tamamen kuru olmasına özen gösterin.Hatta muhakkak kuru olduğuna emin olsanız dahi mutlaka havalandırmaya özen gösterin aksi takdirde havlularınız ıslaklık ile birlikte küflü gibi kokacaktır.Ancak arada çok ince bir çizgi vardır.Yüksek ısı havlularınızın lifleri parçalayacağı için kurutma makinesinde havlularınızı aşırı kuturmayın.

DÜZGÜN KATLAMAK SON DERECE ÖNEMLİ

Evet yanlış duymadınız son derece basit ama önemli bir detay düzgün katlamak.Havlularınızı üçe katlayın dış kenarları ön tarafa bakacak biçimde raflara yerleştiriniz. 
Son Eklenen Haberler