131019098
18 Nisan 2024, Perşembe

MakerBot Kalitesiyle 3 Boyutlu Yazıcılar

12 Haziran 2023, Pazartesi 18:05

     


3B yazıcılar insanların en zor işlemleri için üretilmiş güvenilir ürünlerdir. Bu yazıcılar sayesinde karmaşık mekanik düzenekler gerçek üretim malzemeleriyle yazdırılabilir. 3 boyutlu yazıcıların yazılımı işletmelere göre özel olarak ölçeklenmektedir. Yazıcılar, bağlantılı bir yazılım ekosistemine sahiptir. MakerBot sunmuş olduğu yazıcı hizmetleri için 1 platform, 3 kullanım metodunu benimsemiştir. Bu durum insanların sadece tek bir yazıcı ile birden fazla işi halledebilmelerini sağlar.

MakerBot insanlara vermiş olduğu hizmetlerde müşterilerinin son teknolojiden faydalanmasını ister. Söz konusu firma yeni yazıcı hizmetlerinin dışında eski yazıcılarında düzenekler ve metal parçalar ile desteklenmesini sağlar. Firma üzerinden 3 boyutlu yazıcı almak istediğiniz zaman fiyat teklifi için firma internet sitesinden detaylı bilgileri edinebilirsiniz ve bu ayrıcalıklı ürünlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 

3 Boyutlu Yazıcıların Teknik Özellikleri

 

MakerBot tarafından insanlara sunulan yazıcılar son teknolojiyle ve son kullanım parçalarıyla üretilir. Ayrıca yazıcılar prototiplemeyle üretilir. 3 boyutlu yazıcıların özellikli malzemesi ise naylon 12 karbon elyaftır. 3 boyutlu yazıcı modellerinden biri olan Method X modelinde gerçek üretim sınıfı malzemelerle üretim parçalarını ve üretim araçlarını yazdırmak mümkündür. Model işlevsel üretim araçlarına ve Prototiplere sahiptir. Aynı zamanda ürüne 1XA ve 2XA dâhildir. Özellikli malzemesi ise yeni sürüm olan ABS-R’dir. MakerBot insanlara uygun fiyatlara sezgisel Prototip özelliğine sahip 3D yazıcılar sunmaktadır. 3D printer fiyatları etkileyen önemli unsurlardan biri özellikli materyallerdir.

 

3 Boyutlu Yazıcıların Dayanıklılığı

 

MakerBot’un sahip olduğu eşsiz çevresel kontrol özellikleri sayesinde üretim süreçlerinde kullanılan aynı polimerleri, metalleri ve kompozitleri kullanabilirsiniz. 3 boyutlu yazıcı üretim süreçlerinden bazıları ise işleme ve enjeksiyon kaplamadır. İnsanlar ve firmalar yeni sürüm ABS RAPİDRİNSE ile birikmiş işlerini halledebilirler. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber ABS parçalarına ulaşmak eskiye nazaran daha kolay bir hâl almıştır. Dünya çapındaki herkes ABS parçalarının ne kadar benzersiz olduğunu bilir. Bu parçalara tescilli RAPİDRİNSE desteğiyle ulaşmak mümkündür. RAPİDRİNSE’nin insanlara sunduğu önemli özelliklerden biri ise kimyasallara ve hantal yıkama tanklarına gerek kalmadan saf musluk suyuyla çözünebilmesidir. 
Son Eklenen Haberler