29 Mayıs 2024, Çarşamba

Çamaşır Makinesinde Arızalı Parça Onarılamazsa Ne Olur?

13 Mart 2023, Pazartesi 20:00

     


Çamaşır makinesi arızalandığında, doğru müdahaleler ile onarımı mümkün olur. Ancak bazı çamaşır makinesi arızalarında makinenin arızalanmış parçasının onarımının gerçekleştirilebilmesi pek de mümkün olmayabiliyor. Bu durumlarda çamaşır makinesinin yeniden kullanılabilir duruma getirilemeyeceği anlamına gelmez. Çünkü profesyonel Acıbadem Arçelik Servisi hizmetleri çerçevesinde arızalı çamaşır makinesinin sorununun kaynağını oluşturan arızalı parçalarda değişim işlemleri uygulanır. Arızalanan ve onarılamayan çamaşır makinesi parçası yenisi ile değiştirilerek sorunun çözümü sağlanır ve makine yeniden kullanılabilir duruma gelir. Çamaşır makinesinde meydana gelen arızalanmalarda uzman teknik personeller tarafından kontroller yapılır ve arızanın kaynağı olan sorunlu parça tespit edilerek, gerekli olan onarım müdahaleleri gerçekleştirilir.

Onarım çalışmasına alınan ya da yapılan analizlerde onarımı mümkün olmadığı tespit edilen çamaşır makinesi parçası Küçükyalı Arçelik Servisi merkezinin teknik personelleri tarafından yerinde müdahaleler ile sökülür ve yenisi ile değiştirilir. Bu söz konusu değişim işlemleri sırasında ise teknik personeller tarafından kaliteli servis hizmeti gereklilikleri doğrultusunda sadece orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştirilir. Bu şekilde çamaşır makinesinin değişimi uygulanan parçasının zayıf yapıda olmasından kaynaklı olarak sorunun kısa süre içerisinde tekrarlaması ya da farklı sorunlara yol açması gibi bir problemin meydana gelmesinin önüne geçilebilmektedir. Uzman teknik personeller tarafından çamaşır makinesinin arızalı mekanik parçalarında ağırlıklı olarak parça değişimi uygulanır ki böylelikle makinenin çalışma prensibinin temelini oluşturan parçaların performans kayıpları ya da arıza tekrarlama risklerini tamamıyla ortadan kaldırır.

Arızalanmış ve arızalı parçasının mekanik yapıda olduğu tespit edilmiş olan çamaşır makinelerindeki parça değişimlerinde kullanılan yedek parçaların orijinal olması makinenin kullanım performansının ilk günkü kapasitesinde olmasını sağladığı gibi dayanıklılığının da aynı şekilde üst seviyede olmasını ve bu sayede de uzun ömürlü bir kullanımı onarım müdahaleleri sonrasında da sağlayabilmesi mümkün oluyor. Çamaşır makinesinin parça değişim işlemleri sonrasında https://www.arcelikservisi.tv  merkezi bünyesinde garanti kapsamına alınıyor olması da güvenilir bir çamaşır makinesi servis hizmetinden faydalanılabilmesini sağlıyor. Çünkü değişen parçanın 1 yıllık garanti altında bulunması olası arızalanmalarının kullanıcıya ek maliyetler şeklinde yansımasının engellenebilmesi açısından son derece kaliteli ve modern bir servis hizmeti anlayışını ortaya koyar.

 

  
Son Eklenen Haberler