20 Haziran 2024, Perşembe

Direk Reklamları ile Markanızı Sokaklarda Tanıtın

16 Kasım 2023, Perşembe 15:35
Son güncelleme: 16 Kasım 2023, Perşembe 15:47

     


Direk reklam ya da pole banner; markanızla görünürlük ve bilinirlik kazandırmak için tercih edebileceğiniz, son yılların en sevilen reklam türlerinden biri. Yeni müşteri kazanımı ve artan satışlar dahil olmak üzere çok sayıda avantaja sebebiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran direk reklamları, temel de bir reklam ürünü.

 

Direk Reklam Nedir?

Hangi alanda üretim yaptığınız ya da faaliyet gösterdiğiniz fark etmeksizin başarılı bir reklam projesi yürütmezseniz potansiyel müşteri kitleniz ile iletişim kurmanız imkansız hale gelecektir. Üretimin başladığı günden bu yana, reklamcılık sektörü önemli bir rol oynamış ve markaların potansiyel müşteri kitlelerini artırarak dolaylı yoldan satışlarını artırmalarına yardımcı olmaya çalışacak hizmetler sunmuştur. Teknolojinin gelişmesi ve buna bağlı olarak reklamcılık sektöründe kullanılabilecek olanakların artması bu alanda gösterilen faaliyetlerin sayısının da doğru orantıda artmasını sağlamıştır. Reklamcılık sektöründe bulunan ve son yılların en çok tercih edilen çeşitlerinden biri olan direk reklam kullanılmasıyla sağladığı avantajları sebebiyle yoğun bir ilgi görür.

 

Direk Reklam Nasıl Kullanılır?

Genellikle dikey bir çubuk kullanarak tasarlanan direk reklam, dış mekan reklamcılığı alanında hizmet veren bir üründür. Yalnızca yayaların değil araç içerisinde olan kişilerin bile görmesini sağlayacak kadar yükseklikte olması kısa süre içerisinde geniş bir kitleye ulaşmanıza olanak tanır.

 

Direk reklamlar genellikle sokak lambası veya sokak lambası sütunlarının üzerinde ya da altında bulunan direklere yerleştirilir. Metin veya resimlerle tutturulmuş işaretler ile tasarlanan direk reklamlar bina çevresi ve ev içi gibi yapıların reklamları olarak da etkili bir yöntemdir.

 

Direk Reklam Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

Son yıllarda büyük bir hız ile yaygınlaşan ve günümüzde oldukça popüler olan direk reklamlar reklamcılık biçimleri arasında yer alır. Açık hava reklam ürünleri arasında bulunan ve işaretler ile sokak suları kullanılarak reklam yapılmasını sağlayan bu ürünler, markaya dair tanınırlık ve bilinirlik sağlar.

 

Direk reklam tasarımı esnasında profesyonellik önemli bir rol oynar. Herhangi bir yol veya sokakta kullanılabilecek olan, hazırlık süresi diğer reklam ürünlerine nispeten daha kısa olan ve uygulaması daha kolay olan direk reklam, kısa süre içerisinde reklam çalışmalarınızı hayata geçirmenize yardımcı olur.

 

Direk reklam kullanımıyla elde edilen çok sayıda avantaj bulunur. Bu avantajlar arasında;

insanlar sık aralıklarda gördükleri için akılda kalıcıdır.

  • Kolay uygulanabilir olması sebebiyle kısa süre içerisinde reklam projesinin hayata geçmesini sağlar.
  • Potansiyel müşteri kitlenizi kısa süre içerisinde artırmanıza yardımcı olur.
  • Tek seferde geniş kitlelere ulaşmanıza yardımcı olduğu için müşteri kitlenizin yükselmesini sağlar.

 

Direk reklam ile ilgili en çok merak edilen konuları neresinde fiyatlar bulunur. Fiyatlar direk reklamın tasarımı, kullanılacak olan alan, model ve direk sayısına göre değişkenlik gösterir. Uzman tarafından direkt sayısı ve en uygun model analiz edildikten sonra fiyat sunulacaktır. Kısa süre içerisinde uygulanan bir reklam aracı olması sebebiyle yaygın olarak tercih edilir.

 

  
Son Eklenen Haberler