25 Haziran 2024, Salı

Okul Alışverişine Hepsiburada ile Başlayın

17 Ağustos 2022, Çarşamba 13:43

     


Okul alışverişi çocuklarını okula gönderecek olan velilerin en çok dikkat etmesi gereken şeylerden birisidir. Okul alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken en büyük hususlardan birisi de çocukların direkt olarak sırtlarını ve omuzlarını etkileyecek olan çantalar olmaktadır. Okul çantası öğrencilerin en çok heveslenerek aldıkları şeylerden birisidir. Onların beğendiği desenleri almanız önerilir ancak kalitesini kesinlikle sizin seçmeniz gerekir.

Kesinlikle okul çantası ya da sırt çantası çocuk gelişimini göz önünde bulundurarak alınmalıdır. Uygun olmayan büyüklükte ve ağırlıkta okul çantası taşıyan çocuklarda sırt ağrısı, bel ağrısı ya da daha kötüsü kamburluk görülebilir bu yüzden özel tasarlanmış değerli çantalar almaya özen gösterin. Geniş askıları ve tam oturan bir tasarıma sahip olmalıdır ve elbette pedlerinin can yakıyor olmaması da çok büyük bir önem taşır. Çocuğa göre çok büyük çantaları çocuğa yüklememek gerekir. Ana okulundan üniversiteye kadar her yaşa, kilo ve boya uygun boy boy çantalar mevcuttur. Bir kez alalım hep kullansın anlayışıyla hareket edilirse çocuğun omurga sağlığına zarar verecek bir hamle yapılmış olur.

Erkeklere Göre Okul Çantası

Okul çantası alırken tabii ki de cinsiyet çok önemli bir etken olmaktadır. Erkek çocukları için özel birbirinden cesur kahramanların yer aldığı okul çantalarını tercih etmeniz sizin için de onlar için de çok önemli olacaktır, aynı zamanda bu durum onların okula dönüş stresini azaltmanızda yardımcı olacaktır. Erkek okul çantaları için genelde kişiler Spiderman sırt çantası seçenekleri ya da Transformers karakterlerine özel tekerlekli ana okul çantası gibi çocukların en çok sevdiği karakter figür ve kahramanlar ile dolu çantalara bakmaktadırlar. Eğer gerçekten kullanışlı ve sağlam bir ürün alırsanız siz de içerdiği sağlıklı malzemeler ile hem çocuğunuzun sağlığını koruyacak hem de hayallerindeki kahramanlar ile okula gitmesini de sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda erkeklere uygun Kral Şakir okul çantası da son zamanlarda kalitesi ve baskılarının tercih edilmesiyle iyice gündem olmuştur.

Kızlara Göre Okul Çantası

Erkeklere oranla kızlara göre okul çantası almak çok daha basit olmaktadır. Kızlar her şeyi kolay bir şekilde seçip sevebileceğinden içinde pembe tonları olan her şeye kızlar kolay bir şekilde kabul gösterip isteyebilirken özel olarak istedikleri baskılar ve desenler de kimi zaman ortaya çıkabilir. Kız çocuklarına özel muhteşem bir şekilde rengarenk, birbirinden güzel tasarımlar ile en sevdikleri çizgi film karakterlerinin yer aldığı kız okul çantaları bulunmaktadır. Bu geniş yelpaze size ve onlara alışma döneminde okul başlangıç döneminde oldukça fazla yardımcı olacaktır. My Little Pony, Barbie ya da Bratz sırt çantası gibi renkli, eğlenceli ve rol modeli olarak gördükleri masal ve çizgi film kahramanları ile okula gitmenin heyecanını yaşayacaklardır. Kral Şakir okul çantası insanlar tarafından da çok tercih edilir ve Hepsiburada üzerinde bütün çeşitleri çocukların zevkine göre sunulmaktadır.

Okul Çantası Nasıl Kullanılmalı?

Her ne kadar okul çantasının özellikleri ve güzelliği önemli gibi dursa da çantanın kullanım şekli de çok büyük bir önem taşımaktadır. Çanta çok ağır kullanılmamalı ve tek askıyla değil çift askıyla sırta asılmalıdır. Kullanılan çanta, öğrencinin ağırlığının yüzde 10 ila 15'ini geçmemelidir. Eğer daha ağır yük taşınırsa, çocuğun halihazırda gelişmekte olan omurgası yanlış bir şekilde gelişecektir; eğrileşecektir. Çantanın ağır olmaması gibi kirli de kullanılmaması gerekir. İçine yapışkan şeylerin akmaması gerekir. Aynı zamanda yiyeceklerin de çantanın içine değil de beslenme çantasına konulması önerilmektedir. 
Son Eklenen Haberler