131019098
21 Ocak 2021, Perşembe

En Güzel Karavan Tasarımları

18 Haziran 2020, Perşembe 13:31

     


 

Yazın gelmesiyle tatil planları yapılmaya başlandı. Özellikle global bir kriz haline gelen koronavirüs sebebiyle tatillerini daha izole bir şekilde yapmak isteyen insanlar karavanlara yöneldi. Doğa ile iç içe bir tatil deneyimini sizlere sunan karavanlar sayesinde, hayalinizdeki tatili istediğiniz deniz kıyısında yaşayabilirsiniz. En iyi karavan arayışınızda ilk olarak dikkat ettiğimiz nokta elbetteki karavanların tasarımları ve konforları oluyor. Birbirinden çeşitli karavan tasarımları hakkındaki püf noktaları sizler için hazırladık. Hayalinizdeki tatile kavuşmak için yazımızı okuyarak fikir edinebilir ve beklentilerinizi en çok karşılayacak karavanı seçebilirsiniz.

Dilerseniz ikinci el karavan tercih ederek, karavan yolculuğunuza daha hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Türkiye’de özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında oldukça rağbet gören karavan yolculuğu için önceden rotanızı ve duraklarınızı belirleyerek rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

  1. İlk dikkat edilmesi gereken, tercih edeceğiniz karavanın, olası trafik kazalarına karşı güvenli ve tam ekipmanlı olmasıdır. Karavanın lastik kontrollerinin yapılmış olması ve güvenlik ekipmanlarının tam olduğuna emin olun.
  2. Karavan yolculuğunun en güzel yanı, özgürce dilediğiniz yerde denize açılığ, rüzgarı bedeninizde hissedebilmek oluyor. Bunu yapmak için kısa bisiklet turları veya deniz botuyla gezinti yapabilirsiniz. Karavanınız ile taşıyabileceğiniz deniz botu ve bisikletinizi asabileceğiniz bir bölüm oluduğuna ve aparatların eksiksiz olduğuna dikkat edin.
  3. Karavanınızdaki hijyen ve temizlik en önemli unsurdur. Tatilinizin zehir olmaması için, her zaman temizliğe özen göstermelisiniz. Bu sebeple karavanınızın su tankının büyüklüğü ve tuvaletin tasarımı önemlidir. Karavan seçerken tuvaletinin ve su tankının yeterli olup olmadığına emin olun.
  4. Akşamları deniz kenarında yemeğinizi yiyip gün batımını en güzel tepeden seyretmek istemez misiniz? Elbette dediğinizi duyar gibiyiz. Karavan yolculuğunun en güzel yanlarından biri olan bu anlarda kullanılmak üzere, karavanınızın tentesi olduğuna emin olun. Bu sayede tentenin altında sofranızı kurabilir, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

  
Son Eklenen Haberler