16 Haziran 2024, Pazar

Yaz Tatilinde Ziyaretçi Akınına Uğrayan Şehirlerimiz

19 Kasım 2022, Cumartesi 17:59

     


Stresli ve yoğun bir iş döneminin ardından gelen yaz tatilinden beklentiler de yüksek oluyor. Çok sayıda kişi yaz sezonu gelmeden tatil planlarını yapmaya başlıyor. Elbette Türkiye’nin en güzel tatil beldeleri, yaz sezonunda en çok ziyaret edilen bölgeler oluyor. Peki, hangi şehirlerimizin çok sayıda  ziyaretçi çektiğini biliyor muydunuz? İşte tatillerde adeta ziyaretçi akınına uğrayan şehirlerimiz…

  • Muğla - Bodrum

 

Bodrum’un sayısız müdaviminin olduğunu belirterek başlayalım. Bu kişilerin büyük bölümü, ilke kez Bodrum’a giderek tatil yaptıklarında bir daha Bodrum’dan vazgeçemeyenlerden oluşuyor. Nedeni ise başka hiçbir tatil beldesinde bu keyfi yaşayamayacakları düşüncesi… Adına şarkılar ve şiirler yazılan Bodrum’un her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaya devam edeceği bir gerçek!

Muğla dendiğinde akla ilk gelen tatil beldesi de Bodrum oluyor. Bu arada Bodrum’a uygun fiyatla seyahat etmeyi düşünenler için Pegasus internet sitesi üzerinden en uygun fiyata uçak bileti alınabileceğini aktarmış olalım. Çünkü uçak biletleri burada genellikle indirimli oluyor ve ekonomik fiyatlarla konforlu bir şekilde seyahat etme şansını kimse kaçırmak istemiyor!

  • Balıkesir – Ayvalık

 

Tıpkı Bodrum gibi Ayvalık da her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Ayvalık’ın mükemmel plajları, doğası ve kendine has atmosferi, bu bölgeyi vazgeçilmez tatil beldelerinden biri haline getiriyor da diyebiliriz. Dolayısıyla rotasını Balıkesir yönüne çevirenlerin önceliği de Ayvalık’ta eşsiz bir tatil keyfi yaşamak oluyor.

Cunda Adası ve Şeytan Sofrası ise Ayvalık’ta en çok ziyaret edilen bölgelerdir. Gezmek ve dolu dolu bir tatil sezonu yaşamak isteyenler, hiç tereddüt etmeden seçimini Ayvalık yönünde yapabilir. Ayvalık tostu gibi yerel lezzetlerin tatil keyfini taçlandıracak olması da cabası…

  • İzmir – Foça

 

Eski ve Yeni Foça, her yıl ziyaretçi ağırlayan tatil beldelerinin başında geliyor. Kendine has bir atmosferi olan Foça, pek çok Ege tatil beldesine nazaran daha sessiz ve sakindir. Bu nedenle çok kalabalık olmayan, her sokaktan müzik seslerinin yükselmediği bir beldede tatil yapmak isteyenler, aradıkları huzuru ve sakinliği Foça’da buluyor.

Küçük bir liman bölgesi de bulunan Foça’da en popüler aktivite kuşkusuz tekne turlarıdır. Ayrıca Foça’da çok sayıda Rum evi de bulunuyor ve bu evlerin bazıları butik otellere dönüştürülmüş durumda! Foça, aynı zamanda mimarisiyle ön plana çıkan tarihi bir Rum evinde konaklama şansını sunan ender tatil beldelerinden biridir.

  • Muğla – Fethiye

 

En sevilen ve bolca ziyaretçi çeken tatil beldeleri listemizde elbette Fethiye de bulunuyor. Aktif bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan Fethiye, eğlence hayatından ziyade sakinliği ile ön plana çıkan bir beldedir. Aktivite seçeneklerinin fazla olması ise tatilini çok iyi değerlendirmek isteyenlerin adeta imdadına yetişiyor.

Ünlü Ölüdeniz bölgesinin merkeze sadece 10 km uzaklıkta bulunması da göz ardı edilmemelidir. Her gün limandan günlük olarak ada turları da düzenleniyor. Bu sayede Fethiye’nin en güzel adalarını görme ve mükemmel fotoğraflar çekme şansını da yakalayabiliyorsunuz.

  • Antalya – Kaş

 

En az yerli turistler kadar yabancı turistlerin de tercih ettiği Kaş, Antalya’nın en güzide tatil beldelerinden biridir. Lüks otellerde konaklamak isteyenler de, kamp yaparak doğayla baş başa kalmak isteyenler de rahatlıkla Kaş bölgesini tercih edebiliyor. Bir anlamda bu eşsiz bölgenin her zevke uygun bir tatil keyfi sunduğunu ve beklentileri fazlasıyla karşıladığını söyleyebiliriz. Plajları ve Simena Antik Kenti ise görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kaş ile Kalkan birbirine yakın olduğundan tatilinin bir bölümünü Kalkan’da da geçirmek oldukça kolaylaşıyor.

  • Çanakkale - Bozcaada

 

Bozcaada, kendini gürültüden, kent karmaşasından ve kaos ortamından mükemmel bir şekilde izole etmeyi başarmış bir tatil beldesidir. Bu nedenle sakinlik, huzur ve sessizlik arayanlar farklı alternatifleri değerlendirmeye gerek duymuyor. Bozcaada’da aynı zamanda bol bol dinlenme, güneşlenme ve yüzme imkanı var.

  • İzmir – Alaçatı

 

İzmir, sadece yaz dönemlerinde değil, tüm yıl boyunca ziyaretçi ağırlayan ender şehirlerden biridir. Ege kıyılarına kaçmak ve yoğun iş hayatına kısa bir ara vermek isteyenler yaz sezonunu beklemeden İzmir’e akın ediyor. Özellikle Alaçatı, tatil için eşsiz beldelerden biri olma özelliği taşıyor. Eşsiz doğası ve çok sayıda farklı aktivite seçeneğinin olması, bu bölgeyi vazgeçilmez kılan unsurlardan sadece biridir.

Yaz sezonu gelmeden İzmir İstanbul uçak bileti alanlar, ulaşım için daha düşük bir bütçe ayırmanın keyfini de yaşıyor. Siz de erken dönemde uçak bileti almak için önce Pegasus internet sitesine uğrayın. Son derece konforlu bir şekilde seyahat etmenin keyfini yaşarken ucuza uçak bileti alma şansından da faydalanmış olursunuz. Flypgs.com’u ziyaret ettiğinizde mutlaka ek hizmetlere ve uçuş paketlerine de göz atmanızı öneririz. Son dönemde bu seçenekler daha fazla ilgi görüyor. İncelediğinizde bu ilginin nedenini siz de anlayacaksınız! 
Son Eklenen Haberler