131019098
22 Ocak 2021, Cuma

Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor!

25 Temmuz 2019, Perşembe 11:49

     


Okulların kapanmasının ardından çocuklar üç aylık bir yaz tatili sürecine hızlı bir giriş yaptı. Hatta bu tatillerinin neredeyse ortalarındalar. Peki çocuklar yaz tatlilerini ne kadar yararlı şekilde geçiriyorlar? Ne yazık ki pek değil. Birçok aile yaz tatilinin başlaması ile bir süreliğine tatil beldelerine doğru yola koyuldu ve çocuklar birkaç hafta deniz kum ve güneşin keyfini doya sıya çıkardı. Ancak tatilcilerde özellikle şu dönemlerde şehirlere geri dönüyor çünkü ebeveynlerinin izinlerinin süresi doldu. Peki şehirlere geri dönen çocuklar geriye kalan tatil süreçlerini nasıl değerlendirecek? birçok ebeveyn hala çocuklarının zamanını nasıl dolduracaklarına karar vermiş değil. Ancak bu konuyu geçiştirmemenizi tavsiye ederiz. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar için tercih edilecek  düzgün aktiviteler onların sağlıklı bir birey olma yolundaki ilk adımlarını atmalarını sağlıyor. Peki çocuklar ne yapmalı? Tabii ki yaz okulu ile tanışmalı! Yaz tatilinin başlamasıyla her sene olduğu gibi bu sene de oldukça yoğun ilgi gören yaz okullarına çocuklarınızı hala kayıt yaptırabilirsiniz.

Yaz Okulunun Çocuklara Sağladığı Birkaç Fayda

Çocuklar yaz okullarında en iyi arkadaşlarıyla tanışabilirler. Yaz okullarının en büyük faydalarında biri çocukların diğer çocuklarla yakın bir ilişkide olması ve haliyle yeni arkadaşlıklar edinmesi. Bu durum özellikle çekingen olan ve sosyal yaşantısında geride kalmayı tercih eden çocuklu ailelerin oldukça sevdiği bir durum. Yaz okulu sayesinde çocuklar yeni arkadaşlıklar edinerek kuvvetli sosyal bağlar kurabilecekler.  Yaz okulunun çocuklara kazandırdığı en büyük özelliklerden birisi ise de sorumluluk sahibi olmadır. Yaz okullarında yürütülen birçok aktivitede çocuklar sorumluluk bilincinin ne demek olduğunu ve sorumluluk almayı öğreniyorlar. Bu durum çocukların sosyal yaşantısına da büyük bir fayda sağlayarak onların gerçek hayattada sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlıyor. Bu saydığımız olumlu etkenlerin yanında çocuklar yaz kampında birçok spor dalı ile profesyonel eğitmenler aracılığıyla tanışacaklar. Bu durum özellikle gelişme çağındaki çocukların fiziksel gelişmelerine büyük katkılar sağlar hatta bu sporlardan herhangi birine yaz okulu sonrası da profesyonel olarak devam etmesine ön ayak olur. Artık siz de çocuklarınızı yaz okuluna kayıt ettirmek isteyenlerdenseniz Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu tercih edebileceğiniz en güvenir yaz okulu.

Yaz Okulları Arasında Seçim Yaparken Dikkat!

Yaz okulları birçok ebeveyn tarafından sadece yaz tatili sürecini değerlendirmek için tercih edilen bir aktivite olarak görülse de bu durum tam olarak böyle değilidir. Yaz okulları çocuklarınızın hem fiziksel hem de psikolojik birçok faktörde gelişmesini sağlayan önemli organizasyonlardır. Çocuklar bu okullardan kazandıkları ile sadece yaz tatili sürecinde de değil sosyal yaşantılarında da daha aktif ve daha bilinçi bireyler haline gelirler. İşte bu yüzden yaz okulu seçimlerinde çocuklarınız için en uygun okulu seçmekte fayda var. İşte tam da bu noktada bizim sizlere önerebileceğimiz en doğru adres Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu’dur. Siz de yaz okulu konusunda doğru tercihi yapmak istiyorsanız konu hakkında daha fazla bilgi almak için http://galatasaraybahcelievler.com/istanbul-yaz-okulu/ adlı internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

  
Son Eklenen Haberler