25 Temmuz 2024, Perşembe

Başarılı 5 Konya Dış Ticaret Firmaları

25 Kasım 2023, Cumartesi 16:20

     


Hiç şüphesiz Konya, Türkiye’nin başarılı sanayi ve ticaret merkezleri arasında yer alan bir şehrimizdir. Özellikle dış ticaret söz konusu olduğunda ön plana çıkan pek çok başarılı şirket bulunmaktadır. Bu şirketler yüksek kaliteli ürünleri ile ön plana çıkar. Aynı zamanda uluslararası pazarda da güven kazanmış olmaları nedeniyle dış piyasalarda dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Türkiye’de olduğu kadar tüm dünyada yaptığı satışlarla dikkatleri üzerinde toplamayı başaran bu firmaları şu şekilde sıralayabiliriz.

Konya treyler firmaları, somun ve civata firmaları, uydu sistemleri gibi pek çok farklı firmayı bünyesinde barındıran bir şehirdir.

Taşkazan Somun ve Cıvata

30 seneyi aşkın bir süredir. İş yürütme uzmanlığı, hizmet anlayışı ve kaliteli ürün ayrıcalığı ile ön plana çıkan son derece başarılı bir firmadır. Somun ve cıvata üzerine ön plana çıkardıkları ürünlerle tüm dünyada standart üstü ürünleri ile sipariş toplamaktadırlar.

Solimpeks Dış Ticaret

Hali hazırda tüm dünyada ilgi gören solar ekipmanlar ve tanklar geliştiren bir firmadır. Solimpeks 35 yılı aşkın bir süredir çalışmalarına devam eder. Etkin bir ar – ge ekibi bulunduğu için küresel olarak da rakipleriyle mücadele etmektedir. Ürünlerini çoğunlukla Avrupa ülkelerine satar. Aynı zamanda firma 300’den fazla personeli istihdam etmektedir.

Hürsan Pres ve Dış Ticaret Limited Şirketi

Hürsan markası, hidrolik pres söz konusu olduğunda 1976 yılından bu yana Konya’da ürettiği ürünlerle küresel piyasalarda adını duyurmayı başarmıştır. Başarısının ardından 40 yıllık titiz bir çalışma barındırmaktadır. Tamamı Avrupa standardında pek çok ürün üretir.

Simex Teknoloji Aksesuarları

Simex, 23 yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüzde daha çok teknoloji aksesuarları, cep telefonu ürünleri, toptan cep telefonu aksesuarları üzerine çalışmalar yapar. Ürettiği ürünlerde kalite standart olduğu için pek çok ülkede satış yapmaktadır.

Pusula Uydu Sistemleri

Konya merkezli olarak kurulmuş Pusula Satellite System uydu anteni üretimi ve satışı alanında uzmanlaşmıştır. Şirket Vizyon markası adı altında LNB tarzı uydu aksesuarları üretmektedir. Bir kısmını iç pazarda sattıkları bu ürünleri aynı zamanda dış pazarda da satış ofisleri aracılığıyla satmaktadır.

Tüm bu firmaların ötesinde Konya’da dış ticaret söz konusu olduğunda pek çok başarılı firma ön plana çıkar. Konya dış ticaret firmaları farklı klasmanlarda değerlendirilebilir. 
Son Eklenen Haberler