22 Haziran 2024, Cumartesi

İŞKUR HİZMET NOKTASI MENEMEN TİCARET ODASINDA YER ALACAK

4 Mart 2017, Cumartesi 06:32

     


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Hükümetin başlattığı istihdam seferberliğine Menemen Ticaret Odası İşkur Hizmet Noktası oluşturarak adım attı.

İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Menemen Ticaret Odası arasında “İşkur Hizmetlerinin Sunumuna İlişkin Protokol” imzalandı. Protokol, Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz GÜRAL ve Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdür Yardımcısı Nesrin Makbule Dank arasında imzalandı. İlgili protokol, işverenlere danışmanlık, mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara kurs, mesleki eğitim ve tecrübe kazandırma, iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmeti ve benzeri çalışmaları gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Yapılan açıklamada “İmzalanan protokole istinaden İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü'nün görevlendireceği, iş ve meslek danışmanları, haftanın belirli gün ve saatlerinde Menemen Ticaret Odası çalışma hayatına ilişkin faaliyette bulunacak. TOBB'a bağlı meslek odaları ise oluşturulan ortak portala giriş yetkisini kullanarak, işçi ve işvereni buluşturma yetkisine sahip olacak. Protokol etkin şekilde işleyen bir işbirliği tesis ederek, işverenlere yönelik etkili işveren danışmanlık hizmetleri sunulması, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde iş gücü temin edilmesine yardımcı olma için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunulması, iş verenlerin stajyer ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla İŞKUR Hizmet Noktaları oluşturulması kararı alınmıştır. “ dendi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler