22 Haziran 2024, Cumartesi

Kurban kesim fiyatları belli oldu

1 Haziran 2024, Cumartesi 08:04

     


Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar tarafından merakla beklenen kurban kesim fiyatları Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından açıklandı.

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, kurban kesim fiyatlarını açıkladı. Kurban kesim fiyatlarının İzmir Kasaplar Odası’nın girişimiyle, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlendiğini söyleyen Serdar Berk, fiyatlarda geçen seneye göre değişim olduğunu belirtti. Berk, bayramın birinci günü büyükbaş kurbanlık kesiminin 2 bin 500 lira, küçükbaş kurbanlık kesiminin 650 liradan yapılacağını bildirdi.

Bayramın diğer günlerinde ise büyükbaş kurbanlık kesiminin 2 bin TL, küçükbaş kurbanlık kesiminin 500 TL olacağını belirten Başkan Berk, vatandaşlar belediyenin kesimhanesinde işlem yapmak istiyorsa büyükbaş hayvanlar için 400 TL, küçükbaş hayvanlar için 150 TL hayvan kesim yeri tesis ücreti ödeyeceklerini söyledi.

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, kesim ve et işleme işlemlerinde sağlıklı bir bayram için işinin ehli kasapların tercih edilmesini gerektiğini belirterek, “Kurban Bayramı yaklaşırken hazırlıklar da başladı. Kendisi kesim yapmayacak olanlar kurbanını sahte kasaplara değil kasap esnafımıza teslim etmeli. Kurbanın kesilmesi, etlerin parçalara ayrılarak kıyma çekimi, et ve et ürünleri konusunda faaliyet gösteren onaylı iş yerleri tarafından yapılmalı. Bakımsız, paslı makinelerle kıyma çekimi yapılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca vatandaşlarımız hijyen kurallarına dikkat etmeli" diye konuştu.

(DERYA SÜNER)

  
Son Eklenen Haberler