21 Haziran 2024, Cuma

2022 Mali Yılı Kesin Hesabı yarın görüşülecek

4 Mayıs 2023, Perşembe 06:46

     


Aliağa Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk birleşimi gerçekleştirildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2022 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı yarın (Cuma) yapılacak ikinci birleşimde görüşülecek.

Aliağa Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk birleşimi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda 4 ve 7 Nisan 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı başkanlıktan gelen önergeler ile komisyondan gelen raporların oylanmasıyla devam etti. Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında yer alan 2022 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Komisyondan gelen raporların ise komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliğiyle karar verildi.

İkinci birleşim yarın

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Engelliler Derneği arasındaki ortak hizmet projesi kapsamında, dernek faaliyetleri içerisindeki kurslar ve kurs eğitmenlerinin istihdamına katkı sağlamak için verilen 30 bin TL’lik nakdi yardımın, istihdam giderlerinde meydana gelen artış göz önünde bulundurularak, 2023 yılı için aylık 50 bin TL olarak belirlenmesi ve bu hususta dernek ile ek protokol yapılmasını içeren madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Aliağa Belediyesi Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimin Yarın (5 Mayıs Cuma) saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle toplantı son buldu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler