25 Haziran 2024, Salı

2022 Mali Yılı Kesin Hesabı kabul edildi

8 Mayıs 2023, Pazartesi 06:15

     


Aliağa Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2022 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı kabul edildi.

Aliağa Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda; ilk birleşimde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2022 Mali Yılı Kesin Hesabı meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Kesin hesap kararı, gelir kesin hesabı ve finansmanın ekonomik sınıflandırması tablosu oy birliği ile gider kesin hesabı ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Aliağa Engelliler Derneğine destek

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Engelliler Derneği arasındaki ortak hizmet projesi kapsamında, dernek faaliyetleri içerisindeki kurslar ve kurs eğitmenlerinin istihdamına katkı sağlamak için verilen 30 bin TL’lik nakdi yardımın, istihdam giderlerinde meydana gelen artış göz önünde bulundurularak, 2023 yılı mayıs ayından itibaren aylık 50 bin TL olarak belirlenmesi ve bu hususta dernek ile ek protokol yapılmasını içeren maddenin komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliğiyle karar verildi. Mayıs ayı meclisi ikinci birleşimi, bir sonraki oturumun 6 Haziran 2023 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler