22 Haziran 2024, Cumartesi

Ege’nin devleri ALOSBİ’de

17 Ağustos 2023, Perşembe 06:41

     


ALOSBİ, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan “Üretimden Satışlar” kriterinde, 100 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 yılı listesine 6 firma ile girdi.

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Saniye Bölgesinde (ALOSBİ), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından bu yıl 41’inci kez açıklanan “Üretimden Satışlar” kriterine göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 yılı listesine 6 firma ile girerek büyük gurur yaşadı. Listede ALOSBİ’de faaliyet gösteren Atik Metal San. ve Tic. A.Ş, Bağ Yağları San. ve Tic. Türk A.Ş, CS Wind Turkey Kule İmalatı A.Ş, Ravago Petro Kimya Üretim A.Ş, Gülermak Çelik Konstrüksiyon San. ve Tic. A.Ş, Sun Chemical Matbaa Mürekkepleri ve Gereçleri San. ve Tic. A.Ş. yer aldı. ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan ve Bölge Müdürü gerçekleştirdikleri ziyaretlerde başarılı firmaları plaketle tebrik etti.

“Tek yürek çalışıyoruz”

ALOSBİ’de modern ve ileri bir model anlayışıyla yola çıkıldığını vurgulayan Tezcan “Başarı tesadüf değil. İlk günden beri istihdamı, dış ticareti, yenilikçi ürünleri ile ülke ekonomisinde ve global pazarda söz sahibi sanayi kuruluşlarını bünyesinde barındıran, dünya markası bir üretim merkezi olmak için işçiden, sanayiciye ‘tek yürek’ çalışıyoruz. Bu başarı, büyük bir ekip başarısıdır” dedi.

“Desteğe hazırız”

Tezcan, üretimleri, satışları ve istihdamlarıyla listeye giren kuruluşlarla büyük gurur duyduklarını belirterek “Sanayiciler olarak toplumsal fayda sağlamanın ülke ekonomisi için öneminin farkındayız. Kazanılan başarıların, tüm kurumlar için ilham verici olmasını diliyorum” dedi. ALOSBİ ekibine ve paydaşlarına değer katmak için her türlü desteğe hazır olduklarını söyleyen Tezcan “Bu doğrultuda önümüzdeki yıl da ALOSBİ’den daha fazla firmamızın listede yer alması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler