14 Haziran 2024, Cuma

Abdulvahap Olgun, “Gücümüzü birleştireceğiz”

19 Kasım 2022, Cumartesi 06:44

     


Torbalı Ticaret Odası ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk’e ve yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, İzmir’deki 8 ilçe odası arasında önemli bir birliktelik oluştuğunu söyleyerek, “İlçe odaları olarak gücümüzü birleştireceğiz. Büyük bir birlik için görüşmelerimizi sıklaştıracağız.” dedi.

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, Meclis Başkanı Bekir Söyler ve meclis üyeleri, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Uğur Akyıldız ile ALTO meclis üyelerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Torbalı Ticaret Odası heyetini Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Uğur Akyıldız ve meclis üyeleri ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Ertürk, “Sorunlarımız ve beklentilerimiz benzerlik taşıyor”

Torbalı Ticaret Odası’nın ziyareti hakkında değerlendirmede bulunan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Torbalı Ticaret Odası’nın ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Torbalı ile Aliağa birbirine çok benzer yapıda iki ilçe. Her iki bölgede sanayi ve ticarette İzmir’in lider iki ilçesi arasında yer alıyor. Aliağa ve Torbalı İzmir'in gelişmesinde ve ülke ekonomisine ihracat, üretim ve istihdam anlamında önemli katkılar sağlıyor. Doğal olarak sorunlarımız ve beklentilerimiz de benzerlik taşıyor. Bu noktada yalnızca Aliağa ve Torbalı olarak değil İzmir’deki diğer ilçe odaları ile birlikte TOBB camiasında eskiden beri örnek gösterilen birlik ve beraberliğimiz bundan sonra da katlanarak artacaktır. Birlikten kuvvet doğar düşüncesinden hareketle ilçelerimizin ve ilimizin geleceğini, üyelerimizin sorunlarını, sanayi ve ticaret potansiyelini etkileyecek kararları geçmiş dönemde olduğu gibi yeni dönemde de istişare içerisinde almak, bu kentte ortak aklı hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Olgun, “Büyük bir birlik için görüşmelerimizi sıklaştıracağız”

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ise İzmir’deki 8 ilçe odası arasında önemli bir birliktelik oluştuğunu, bunun yeni dönemde güçlenerek devam edeceğini söyleyerek, “İlçe odaları olarak gücümüzü birleştireceğiz. Büyük bir birlik için görüşmelerimizi sıklaştıracağız. 8 ilçe olarak tek yürek, tek vücut halinde hareket etmek zorundayız. Birlik ve berberliğimiz bizi daha güçlü kılacaktır. İlçe odaları olarak İzmir’in ticaret, sanayi ve istihdam yükünü çekiyoruz. 8 ilçede 9 odamız var ve birlikteliğimiz ile pek çok projeyi birlikte hayata geçireceğimize inanıyorum. Yeni seçilen veya gücünü tazeleyen yönetimleri tebrik ediyorum. Yeni dönemde bölgelerine faydalı işler yapacaklarına inanıyorum” diye konuştu. Karşılıklı görüş alışverişinin ardından ziyaret sona erdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi’nden ziyaret

Öte yandan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk’e ve yeni yönetim kurulu ile meclisi üyelerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Aliağa’nın ülke ve bölge ekonomisi için önemine ve bölgede hayata geçirilebilecek projelere değinilirken, bölgenin ekonomik ve ticari sorunları hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler