131019098
16 Mayıs 2022, Pazartesi

MİNİBÜS ÜCRETLERİNE ZAM GELİYOR

24 Aralık 2021, Cuma 06:31

     


İzmir’de minibüs ücretlerine 1 TL zam geldi. Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa’da da şehir içi minibüslerinin ulaşım ücretlerine zam geleceğini duyurdu.

İzmir’de minibüs ücretlerine 1 TL zam geldi. Yüzde 25'lik zam artışıyla birlikte en düşük indi-bindi ücreti de 4’ten 5 TL’ye yükseltildi. İzmir Minibüsçüler Odası Başkan Vekili Kader Atlı zam kararına yönelik, “Ülkemizde yaşanan akaryakıt ve araç parça fiyatlarının artışından dolayı bu zam kaçınılmaz oldu. Dövizin düşmesine rağmen şuan akaryakıtta bir indirim olmadı. Esnafımız zor durumda olduğunu gördüğümüz için yüzde 25’lik bir zammı uygun gördük. Bu konuyla ilgili bir çalışma yaptık ama bir süredir bekletiyorduk. Esnafımızın talebiyle zam yapmak zorunda kaldık” açıklamasında bulundu.

“Biz de zam yapacağız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp ise “ Ülkede yaşanan akaryakıt zamları tabii ki Aliağa’daki esnafımızı da etkiledi. Bundan dolayı bizler de ulaşım ücretlerine zam yapacağız. Bu zammı henüz ücretlerimize yansıtmadık. Ama zam kapıda.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler