13 Temmuz 2024, Cumartesi

İstihdam garantili kurs

25 Ekim 2023, Çarşamba 06:30

     


Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), katılımcılarının kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için istihdam garantili kaynakçılık eğitimleri başlattı.

ALOSBİ, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TOBB ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tüpraş Halk Eğitim Merkezi arasında, mesleki eğitim konusunda iş birliği protokolü imzalandı. ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, birçok sektörde yetişmiş kalifiye eleman açığı bulunduğunu vurgulayarak “Biz de katılımcılarımızla yaptığımız görüşmelerde kaynakçılık sektöründe personel ihtiyacının çok fazla olduğunu ve sanayicilerimizin bu ihtiyacı karşılamakta zorlandığını gördük. Projemiz böyle başladı” dedi.

Başvuru için son tarih 2 Aralık

Bu projedeki temel amacın, işe ihtiyacı olan vatandaşı kalifiye eleman olarak istihdama katmak ve kursa katılanların, piyasada ihtiyaç duyulan kaynakçılık tipine uygun olarak yetiştirilmesini sağlamak olduğunu belirten Tezcan “Yüzlerce kişiyi altın bilezik niteliğinde birer meslek sahibi yapacak eğitimin tamamlanmasının ardından işverenlerimiz ile ve Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne kavuşan kursiyerlerimizi buluşturarak, istihdama katkı sağlayacağız” dedi. Eğitimin tamamen ücretsiz olacağını belirten Tezcan “Eğitimin verileceği dersliği, tüm sarf malzemelerini, kursiyerlerin ulaşım, yeme-içme ve iş kıyafeti masraflarını da ALOSBİ olarak biz karşılayacağız” diye konuştu. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’ne yapılacak başvuru için son tarihin 2 Aralık 2023 olduğu belirtildi.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler