19 Haziran 2024, Çarşamba

Aliağa limanları Türkiye’de ikinci sırada

29 Ocak 2024, Pazartesi 06:31

     


Aliağa Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, Türkiye’de en çok ihracat yapan 2’nci müdürlük olduklarını belirterek, “Limanlarımız Türkiye’de yük elleçlemede 2. sırada” dedi.

Aliağa Gümrük Müdürlüğü, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü münasebetiyle kutlama programı düzenledi. Programa Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet İmir, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Aliağa Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, İMEAK DTO Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Kamil Önal, liman temsilcileri ile gümrük çalışanları katıldı.

“40 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik”

Programda yaptığı konuşmada Aliağa ekonomisi hakkında bilgiler veren Aliağa Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, “Aliağa Gümrük Müdürlüğü olarak geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Gümrük müdürlükleri bazında Türkiye’de en çok ihracat yapan 2’nci müdürlük olduk. Limanlarımız Türkiye’de yük elleçlemede 2. sırada yer aldı” dedi.

“Aliağa her geçen gün büyüyen bir kent”

Aliağa limanlarından gerçekleştirilen ticaretin ülke ekonomisi için lokomotif görev üstlendiğini belirten Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa’nın her geçen gün her alanda büyüyen bir kent haline geldiğini söyledi. ‘26 Ocak Dünya Gümrük Günü’ programı yapılan plaket takdimleri sonrası çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

(SERKAN SELİNGİL)

 

  
Son Eklenen Haberler