131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

ULAŞIM ÜCRETLERİNE ZAM

30 Aralık 2021, Perşembe 06:09

     


İzmir’de 2022 yılında uygulanacak toplu ulaşımdaki zam oranı açıklandı. Yeni yıldan itibaren geçerli olmak üzere toplu ulaşım tarifeleri yüzde 36 zamlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2021 yılını değerlendirmek ve 2022 yılına ilişkin hedef ve projeleri tanıtmak için Tarihi Havagazı Fabrikası'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Soyer, toplantıda, İzmir'de 2022 yılında toplu ulaşım ücretlerine yapılacak zam oranını da açıkladı. Yeni yıldan itibaren geçerli olmak üzere toplu ulaşım tarifelerinin yüzde 36 zamlanacağını söyleyen Soyer, döviz kurundaki yükselişe, akaryakıt fiyatlarının artışına ve yaşanan ekonomik krize dikkat çekerek bu fiyat artışının zorunlu olduğunu ifade etti.

Öğrenci ücretine zam yok

Başkan Soyer, öğrencilere pozitif ayrıcalık yaptıklarını belirterek, “Toplu ulaşımda yılbaşından itibaren geçerli olacak bir fiyat ayarlaması yapıyoruz. Burada bir şeyi korumaya özen gösterdik. Öğrenci ve gençlerimiz için pozitif ayrımcılık yapabilmek için çok uğraştık. Onlar için bir fiyat ayarlaması yapmadan devam edeceğiz." dedi. Zamlı tarife ile İzmir'de yeni ulaşım ücreti 4 lira 70 kuruş olacak. Öğrenciler ise 1,64 lira olan ulaşım ücretinden yararlanmaya devam edecek.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler