13 Haziran 2024, Perşembe

Fen Bilimleri Okulları’ndan Cumhuriyet Balosu

1 Kasım 2022, Salı 06:19

     


Aliağa Fen Bilimleri Okulları, Cumhuriyet’in 99. Yılını düzenledikleri balo ile kutladı.

Aliağa Fen Bilimleri Okulları, Cumhuriyet’in 99. Yılını geleneksel Cumhuriyet Balosu ile kutladı. Aliağa’da bir otelde gerçekleştirilen baloya; Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü Kurucusu Kamer Karaman, okul müdürleri Hasan Gönç ve Ali İhsan Bostancıoğlu, öğretmenler, idareciler ve kurum personeli katıldı. Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüs Müdürü Hasan Gönç’ün açılış konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunulup sonrasında İstiklal Marşı okundu. Ardından Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü Kurucusu Kamer Karaman bir konuşma gerçekleştirdi.

“Cumhuriyetimizi sürekli kılmak için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor”

Ulus olarak büyük bir zafere ulaştığımız kurtuluş savaşımızı cumhuriyet yönetimi ile taçlandırmamızın üzerinden 99 yıl geçtiğini vurgulayan Kamer Karaman, “Bu çok önemli ve anlamlı günü büyük bir içtenlikle kutluyorum. Hedefi bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyetle, demokrasiyle varılabileceğini görmüştür. Cumhuriyetimizi sürekli kılmak için bu gün hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukların en büyüğü ve zorlusu, cumhuriyetin öğretmenleri olan, cumhuriyete ve Atatürk değerlerine her zorlu şartta sahip çıkacak öğrencileri yetiştiren sizlere düşecektir. Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü kurucusu olarak bu zorlu görevde her zaman yanınızda olacağımdan hiç kuşkunuz olmasın.” Dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşatılması herkesin ortak sorumluluğu olmalı”

Öğretmenlerin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı meşaleyi kendilerine ulaştıranlardan aldığı gibi yetiştirecekleri genç nesillere devredeceğini ifade eden Karaman, “Bizler yok oluştan cumhuriyete doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak ve kavramak zorundayız. Sizler bu yolu öğrencilerinize bildirmek, anlatmak ve kavratmak zorundasınız. Çünkü bu yol, yaşanan pek çok acıyı içinde barındırmakla birlikte, cumhuriyetimizin ve ulusumuzun geleceği, huzuru ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde ve önderliğinde Büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm varlık ve değerleriyle sonsuza dek yaşatılması, çocuktan kadına, yaşlıdan gence herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır. Bu duygu ve düşünceler ışığında herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. “ diye konuştu.

DJ Varol Uçar, geceye renk kattı

Kamer Karaman’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan DJ Varol Uçar, çaldığı birbirinden güzel müziklerle geceye renk kattı. Gönüllerince eğlenip çalan şarkılara eşlik eden öğretmen ve idareciler Cumhuriyet’in 99. Yılını coşkuyla kutladılar.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler