131019098
19 Ekim 2021, Salı

PAZAR BUGÜN KURULACAK

2 Nisan 2021, Cuma 06:23

     


Kapalı Pazar Yerinde Cumartesi günleri kurulan Aliağa Pazarı, hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle yeni bir karar alınıncaya kadar Cuma günleri kurulacak.

İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs yayılımındaki artış nedeniyle İzmir genelinde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayarak Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması kararı aldı. Hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle Aliağa Pazarı bugün kurulacak. Aliağalı vatandaşlar pazar alış verişlerini Kapalı Pazar Yeri’nde kurulacak Aliağa Pazarından yapabilecek. Helvacı ve Yeni Şakran’daki pazarlar da bugün vatandaşların hizmetinde olacak.

Denetimler devam edecek

Esnaf pazar alanına HES kodu sorgulamasının ardından alınacak. Pazaryerlerinde Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gün içerisinde hem vatandaşlara hem de esnafa maske ve sosyal mesafe kuralları anonslarla hatırlatılacak. Zabıta ekipleri tarafından sık sık denetimler gerçekleştirilecek. Pazar yeri girişlerinde Aliağa Belediyesi El Dezenfektan Üniteleri de hazır bulundurulacak.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler