131019098
15 Ağustos 2022, Pazartesi

ÇALTILIDERE’YE SOSYAL YAŞAM VE REKREASYON ALANI

2 Temmuz 2021, Cuma 06:53

     


Aliağa Belediyesi Çaltılıdere’de Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı Projesine başladı.

Çaltılıdere Mahallesinde Taş Kahve, Düğün Salonu ve Akçaliman mevki arasında kalan toplam 37.000 metrekare alanda projelendirilen “Çaltılıdere Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı” için belediye ekipleri tesviye çalışması yaparken iş makineleri ile zemin hazırlığı gerçekleştiriliyor. Çalışmaların yaklaşık dört aylık bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Organizasyonlara ev sahipliği yapacak

Çaltılıdere Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı içerisinde yer alan 940 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı ve 200 kişi kapasiteli sosyal tesis binası yenilenerek özel gün ve kutlamalara ev sahipliği yapacak. Proje dahilinde toplam 22.000 metrekare alana sahip mesire alanı yer alıyor. Yeme-içme faaliyetleri için farklı noktalarda büfeler yer alacağı gibi doğal ortamda piknikten vazgeçemeyenler için de masalar ve barbekü alanları bulunuyor. Kent mobilyaları ve kamelyalar ziyaretçilerin konforunu sağlarken 60 araç kapasiteli otopark da trafik akışını rahatlatacak. Rekreasyon alanında çocuklar için Uçurtma Tepesi olacak. 10.000 metrekareyi kapsayan serbest kullanım alanı ile Uçurtma Tepesi,bölgenin gözde mekânı olacak. Proje alanında yer alan ahşap çocuk oyun grupları çocukların kendi kendine hayal gücü ile oyun kurabileceği bir aktivite noktası olacak.

Modern bisiklet yolu

Çaltılıdere Sosyal Yaşam ve Rekreasyon alanı projesinde 800 metre uzunluğunda standartlara uygun bisiklet ve yürüyüş yolları da bulunuyor. Proje hakkında bilgiler veren Aliağa Belediyesi Jeotermal A.Ş Şirketi Proje Şefi ve Peyzaj Mimarı Yasemin Yağmur Zengin, şunları söyledi: “Proje sayesinde hem Çaltılıdere Mahallesi hem de bölge halkı yepyeni modern bir sosyal yaşam ve rekreasyon alanına kavuşmuş olacak. Vatandaşlarımızın keyifle, huzurla vakit geçirebileceği, tüm olanakların sunulduğu projeyi yaklaşık dört ayda tamamlamayı planlıyoruz”.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler