131019098
20 Ocak 2021, Çarşamba

ESNAFLIK VE KALFALIK SINAVI YAPILDI

2 Ağustos 2019, Cuma 06:25

     


Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği ve 24 esnafın katıldığı "Esnaflık ve Kalfalık sınavları" Aliağa’da yapıldı.

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından "Esnaflık ve Kalfalık Sınavları" yapıldı. Aliağa Sürücü Kursu salonlarında yapılan sınavlar HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü eğitmenleri gözetiminde gerçekleştirildi.

Aliağa Esnaf Odası Başkanı Serdar Berk, ilgili meslek dallarında tüm esnaf ve sanatkârların ustalık belgesinin işyeri açarken gerekli olduğunu ifade ederken, belgesi olmayanların işyeri açmalarının mümkün olmadığının altını çizdi. Berk, sınavlara giren esnafa başarılar dileyerek hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu. Berk, 24 üyenin katıldığı sınavda, 21 üyenin esnaflık belgesi, 3 üyenin de kalfalık belgesi almaya hak kazandığını belirterek, ayrıca kalfalık belgesi almaya hak kazanan üyelere işyerlerinde de uygulama sınavı yapılacağını söyledi.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler