13 Haziran 2024, Perşembe

Yanık ünitesi hizmete açıldı

2 Ağustos 2023, Çarşamba 07:03

     


Aliağa Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, “İlçede ağır sanayi tesisleri olduğu için böyle bir ihtiyaç duyuldu. İnşallah en az hasta ile hizmet verir.” dedi.

Aliağa Devlet Hastanesi’nde, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı ve ilçedeki sanayi kuruluşlarının katkıları ile Yanık Ünitesi açıldı. Yanık Ünitesinin açılışına; Kaymakam Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Yalçın Koçyiğit, İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Başkanı Fethi Hinginar, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Demir ve MHP İlçe Başkanı Nuray Aydemir katıldı.

Koçyiğit, “Aliağa’mıza hayırlı olmasını diliyorum”

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Yalçın Koçyiğit, “Hastanemiz 2004 yılında tamamlanmış, 65 yataklı C grubu hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemiz, yaklaşık 18 yıldır C grubu olarak hizmet verdi. Yılların verdiği ilerleme ile Aliağa’mız da gelişti. Özellikle son yılarda belediye başkanımızın da katkısı ile ilçemizde büyük bir gelişme oldu. Nüfusumuz arttı. Buna paralel de hastanemizin rol değişimi, C grubundan B grubuna gelmesi için bazı şeyler gerekiyordu. Bunlardan biri ise yanık ünitesinin olmasıydı. Burada yanık ünitemizin yapımında katkısı bulunan özellikle Kaymakamımıza, belediye başkanımıza, Petkim, Tüpraş ve diğer bütün ağır sanayi kollarına teşekkür ediyorum. Yanık ünitemizin Aliağa’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Çankırı, “Aliağa inanılmaz etkisi ve katkısı olan ilçelerimizden”

Açılışta konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, “Aliağa, hem ülkemiz için hem de İzmir’imiz için inanılmaz etkisi ve katkısı olan ilçelerimizden bir tanesi. Cumhur İttifakı’nın kıymetli belediyesine sahip olan Aliağa’mızda görüyoruz ki nüfus günden güne çoğalıyor. Tabi ki bu çoğalmanın nedeni hem bölgenin vermiş olduğu etki hem de alınan hizmetler karşılığında bölgemiz daha da kıymetli ve daha katma değerli bir hale geliyor. Aliağa’da yapmış olduğumuz her şey, yapacağımız her gelişme Türkiye’de çok ses getiriyor. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı da sağ olsun burada. Yapmış oldukları, şu an içinde bulunduğumuz 6 odalı yanık ünitemizin hepimize hayırlı olmasını diliyoruz. Yapımında katkıda bulunan tüm firmalarımıza ve belediyemize çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“İnşallah burayı her geldiğimizde boş görürüz”

Aliağa Devlet Hastanesi’nde yapılan ek binanın yapımına destek veren tüm işverenlere teşekkür eden Çankırı, “Bu bina yıllara istinaden ek binayı gerektirdi. Aliağa’daki işverenler olarak bu yatırıma hep beraber el attınız. İçinde bulunduğumuz konjonktürde ve geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız pandemi ile beraber gördük ki ülkemizin geliştirmiş olduğu en önemli şeylerden bir tanesi gıdaya ve sağlığa en hızlı şekilde ulaşmamızdı. Sağlık anlamında yapmış olduğumuz alt yapı yatırımlarından kaynaklı pandemiyi en rahat karşılayan ülkelerden bir tanesi olduk. Sağlık çalışanlarımıza da buradan bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Yurtdışından gelenler, Türkiye’de sağlık sektörünün ne kadar ilerlediğini ve bunun da Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonunda yapılan alt yapı çalışmaları ile buralara geldiğini görüyor. Çoğu hastanemizde bu ünitelere rastlıyoruz. İnşallah burayı her geldiğimizde boş görürüz. Ağır sanayi bölgesi olduğu için böyle bir ihtiyaç duyuldu. Ama inşallah en az hasta ile hizmet verir. Katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Hinginar, “Umarım bu merkeze ihtiyaç en az seviyede olsun”

Çankırı’nın ardından Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Başkanı Fethi Hinginar açıklamada bulundu. Hinginar, “ Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi Vakfı, 1985 yılında Türkiye’de Mikrocerrahi ameliyatlarını yapabilecek imkanı sağlamak üzere kurulmuş bir vakıftır. O günden bu güne vakfımız özellikle mikro cerrahi dalındaki sağlık ihtiyaçlarını, devlet hastanelerimizin ekipman ihtiyaçlarını karşılamak üzere ve bu konudaki sağlık çalışanlarını mikrocerrahi eğitimlerinde yönlendirmek üzere hizmetler verdi. Son yıllarda bu hizmetlerimizin yanında iş sağlığı ve güvenliğini arttıracak çalışmalara önem verdik. Aliağa’da bu ihtiyacı gördüğümüz için bu katkıyı yapmaya karar verdik. Sayın başhekimimizin de çok yakın ilgisi ve desteği ile de bugün bu gerçekleşti. Bizim vakıf olarak bütün amacımız Türkiye’de özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusunda hem sanayi kuruluşlarında hem genelde güvenlik anlayışını arttırmak. Şuan da sıfır kazayı hedefleyen çalışmalar yürütmekteyiz. Bu günkü katkı bizim için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı. Umarım bu merkeze ihtiyaç en az seviyede olsun. Lazım olduğu zaman da olağanüstü hayat kurtarıcı bir merkez olacak. Hastanemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından Yanık Ünitesi’nin açılışını gerçekleştirilen protokol mensupları ve davetliler ardından üniteyi gezerek Başhekim Yalçın Koçyiğit’ten bilgi aldılar.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler