131019098
27 Mayıs 2024, Pazartesi

Yeni üyelerle tanışma toplantısı

2 Ekim 2023, Pazartesi 06:53

     


Petrol İş Sendikası Aliağa Şube yönetimi, Tüpraş İzmir Rafinerisi’ndeki yeni üyelerle tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi’nin örgütlü olduğu Tüpraş İzmir Rafinerisi’nde yeni iş başı yapan 61 işçiyle şubenin Necmettin Giritlioğlu Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, şube başkan yardımcıları Gökhan Karataş ve Coşkun Tiktaş, Tüpraş İzmir Rafinerisi İşyeri Baş Temsilcisi Çetin Bedel ile Tüpraş işyeri temsilcilerinin bulunduğu toplantıda yeni iş başı yapan işçilerle sendika ve çalışma hayatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Toptan, “Hepimize kazasız, belasız, sağlıklı bir çalışma hayatı diliyorum”

Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, yeni işbaşı yapan üyelere yönelik yaptığı konuşmada “Petrol-iş ailesine hoş geldiniz. Mücadele dolu bir tarihe sahip bir sendikaya üye olmanız bizleri ayrı gururlandırdı ve mutlu etti. Önemli bir sendikaya üye oldunuz ve önemli bir kurumda işbaşı yaptınız. Emek ekseninde birleşerek, her türlü sorunu ve sıkıntıyı birlikte çözeceğimizi bilmenizi isterim. Hepimize kazasız, belasız, sağlıklı bir çalışma hayatı diliyorum” diyerek sendikanın öneminden, çalışma koşullarından ve kurallara uymanın öneminden bahsetti.

Karataş, “Kapımız her zaman sizlere açık”

Toptan’ın ardından söz alan Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkan Yardımcısı Gökhan Karataş ise “Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu olan bir işyerinde işbaşı yaparak, 73 yıllık önemli bir geçmişe sahip olan Petrol-iş Sendikasına üye oldunuz. Önemli mülakatlardan ve sınavlardan geçtiniz. Bunun da sizlerin seçilmiş bireyler olduğunun en büyük göstergesi olduğunu düşünüyorum. Sendikamız gücünü öncelik olarak üyesinden alır. Her türlü sıkıntıda ve sorunda öncelik işyeri temsilciliğimiz olmak üzere, kapımız her zaman sizlere açıktır” dedi.

Tiktaş, “Haklarımızı daha iyi yerlere taşımaya devam edeceğiz”

Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkan Yardımcısı Coşkun Tiktaş da toplantıda yaptığı konuşmada, Petrol-iş Sendikası üyesi olmanın önemine değinerek “Sizlerin verdiği güçle yürüyecek ve var olan haklarımızı daha iyi yerlere taşımaya devam edeceğiz. Elbette ki sendikacıların asıl görevi daha iyi çalışma koşulları, daha iyi ücret, daha iyi bir yaşamdır. Bugün bu görevi bizler üstlendik, yarın sizler olacaksınız" ifadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler