131019098
16 Nisan 2021, Cuma

YÜZDE OTUZU TAMAMLANDI

2 Aralık 2020, Çarşamba 06:50

     


Aliağa Belediyesi’nin projelendirdiği Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde projenin yüzde 30’u tamamlandı.

Aliağa’nın Güzelhisar Mahallesi’nde, Aliağa Belediyesi’nin projelendirdiği Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz aylarda başlayan çalışmalar kapsamında projenin yüzde 30’u tamamlandı. 4 bin 860 metrekare olan proje alanı içine inşa edilen Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde 410 metrekarelik ahşap seyir terasları kurulacak.

Sosyal tesiste; 550 metrekare açık ve kapalı alana sahip kafe ve restoran, Güzelhisar Köyü Yöresel Ürün Satış Stantları, Güzelhisar’ın yöresel lezzetlerinden olan gözleme ve tandırın servis edileceği açık hava pişirme alanları, manzaraya hakim noktalarda yaz-kış kullanıma uygun 180 metrekare açılır-kapanır camekanlar, ebeveynleri ile gelen çocukların özgürce vakit geçirebileceği 180 metrekare açık hava Çocuk Aktivite Alanı, özel organizasyonlar için rezervasyon yapılabilecek açılır-kapanır localar, mescit ile otopark alanları yer alacak.

Proje alanında mevcut olarak bulunan 50 adet fıstık çamı itina ile korunacak olup bin metrekarelik alan yeşille donatılacak. Çalışmaların devam ettiği projeyi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da yakından takip ediyor. Başkan Acar, mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceliyor. Bugüne kadar yüzde 30’u inşa edilen tesisin tamamlanmasıyla Güzelhisar, hafta sonu kahvaltısı ve doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için İzmir’in doğa içinde alternatif bir mahallesi olacak.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler