131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Petrol İş yöneticilerinden geçmiş olsun ziyareti

3 Ocak 2023, Salı 06:39

     


Petrol-İş Sendikası merkez yöneticileri, Petkim’de yaşanan iş kazasının ardından Aliağa Şube yöneticileri ve Petkim çalışanları ile bir araya geldi.

Petrol İş Sendikası merkez yöneticileri, Cuma günü Petkim’de yaşanan iş kazasının ardından Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi yöneticileri ve Petkim’de çalışan üyeler ile bir araya geldi. Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, genel sekreter Salih Akduman, genel mali sekreteri Erhan Yakışan, genel örgütlenme ve eğitim sekreteri Niyazi Recepkethüda, genel yönetim sekreteri Ünal Akbulut olaydan hemen sonra Petkim’in çeşitli birimlerinde çalışan üyelerine taziye ve geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, çalışma hayatında iş kazalarının yaşanmaması adına iş güvenliği önlemlerinin önemine dikkat çektiler.

Hastanedeki üyelerin durumlarının iyi olduğunu ve tedavilerinin devam ettiğini söyleyen Hasan Toptan, “Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi’nin örgütlü olduğu Petkim Petrokimya işyerinde bulunan ACN Fabrikasında meydana gelen iş kazasında sendika üyesi Faruk Atakul hayatını kaybederken 9 çalışan da hastaneye sevk edilmiştir. Petrol İş Sendikası çalışan üyeleri Egemen Elmas, Serkan Özhan ve Tayfun Kaya, Cumartesi günü taburcu olmuştur. Petrol-İş Sendikası olarak bir kez daha Petkim’de hayatını kaybeden üyemiz Faruk Atakul’a Allah’tan rahmet, tedavisi süren üyelerimize ve Aliağa Şubemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler