131019098
17 Ocak 2021, Pazar

CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

3 Nisan 2020, Cuma 06:37

     


Aliağa Belediyesi hijyen ekipleri, koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Caddeler, sokaklar, apartmanlar hijyenik hale getiriliyor.

Aliağa Belediyesi hijyen ekipleri halk sağlığını tehdit eden salgının ülkemizde başladığı ilk günden itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Dezenfekte çalışmaları kapsamında caddeler, sokaklar, apartmanlar, camiler, okullar, dolmuş durakları, parklar, eczaneler, sağlık kurumları, işletmeler, dernekler, muhtarlıklar ve kamu kurumları hijyenik bir ortam haline getirilerek virüsten arındırılıyor.

Çalışmalar mahalle mahalle devam ediyor

Kentin belirli bölgelerine dezenfektan kutuları yerleştiren, ayrıca vatandaşların elle temas edilebilecekleri bölgeleri özel bir solüsyonla dezenfekte eden belediye hijyen ekipleri planladıkları program kapsamında bugüne kadar; Yeni Mahalle, Yeni Şakran, Helvacı, Kurtuluş, Kültür, Kazım Dirik, Atatürk, Yalı, Çaltılıdere, Samurlu, Güzelhisar, Aşağı Şakran, Şehit Kemal, Yüksekköy, Yeni Kalabak, Çoraklar, Bahçedere, Çıtak, Hacıömerli, Uzunhasanlar, Karaköy mahalleleriyle birlikte Su iskelesini, İzban Yolu ve lojmanlarını dezenfekte etti. Ekipler, program çerçevesinde hijyen çalışmalarını sürdürüyor.

Ortak kullanım alanları dezenfekte ediliyor

Halkın topluca bulunduğu mekanlarda ve apartmanların ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarına sürdüren ekipler; halkın güvenliği, özel hayatın gizliliği ve mahremiyeti ile dışarıdan gelebilecek virüs tehdidine karşı hane içlerinde dezenfekte uygulaması gerçekleştirmiyor. Halkı bu konuda tedbirli olmaya davet eden Aliağa Belediyesi, kendisini ilaçlama ekibi olarak tanıtan ve belediyeden geldiklerini söyleyerek daire içerisine girmek isteyen kişi ya da kişilere itibar etmemeleri gerektiğini belirtti. Böyle bir durum ile karşılaşan vatandaşların 155 Polis, 156 Jandarma ve 153 ALO Hilal Masa hattına bildirmeleri uyarısında bulunuldu.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler