131019098
17 Ağustos 2022, Çarşamba

CELAL SÜSLÜ: “PİS ELLERİNİZİ CEMEVLERİMİZDEN ÇEKİN”

3 Haziran 2021, Perşembe 06:39

     


Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şube Başkanı Celal Süslü, son günlerde gündemde olan Cemevlerine saldırı iddiaları ile ilgili açıklamada bulundu. Süslü, “Pis ellerinizi Cemevlerimizden çekin” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şube Başkanı Celal Süslü, Sedat Peker’in yayınladığı videolarda belirtilen cemevlerine saldırı hazırlığı iddiaları ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Konuyla ilgili açıklamasına, “Kanlı ellerinizi Cemevlerimizden çekin” sözüyle başlayan Süslü, “Bu topraklarda Aleviler insan vicdanının onurudur. Gün geçmiyor ki ülke gündemi sarsıntılar yaşamasın. Her dönemin karanlık ve kirli ilişkileri bir bir ortaya saçılıyor. Yayılan koku o kadar ağır ki midemizi bulandırıyor. Kamuoyu bir kez daha gördü ki derin devlet denilen örgütlenmelerin hedefinde yine Aleviler var. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yaptığı açıklamalarda Cemevlerine saldırı hazırlığı yapıldığı iddia ediliyor. Peker'in açıklamalarına bir bütün olarak baktığımızda anlıyoruz ki; Madımak, Uğur Mumcu, Gazi, Ümraniye ve benzeri gibi katliamları yapanlar devlet içindeki kontra örgütlenmelerdir.” Dedi.

“Bu türden provokasyonlara gelmeyiz”

Alevilerin, Anadolu halklarının bir arada yaşamasını, barışı ve kardeşliği savunduğunu belirterek devam eden Süslü, “ Bu türden provokasyonlara gelmeyiz. Her fırsatta vatan millet naraları atanların aslında çocukları zehirleyen uyuşturucu baronları oldukları sır değildir. Kimlerin ülkesini sevdiği, kimlerin halklara düşmanlık yaptığını görüyoruz. Cemevleri milyonlarca Alevinin ibadethanesidir. En ufak bir saldırıdan kimlerin sorumlu olacağı bellidir. Aleviler ülke nüfusunun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Aleviler karanlığa teslim olmayacaktır. Pis ellerinizi Cemevlerimizden çekin.”ifadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler