25 Haziran 2024, Salı

Ertürk konseye seçildi

3 Haziran 2023, Cumartesi 06:37

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, TOBB’da gerçekleştirilen seçimli 79. Genel Kurul’da, TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyeliği’ne seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79. Genel Kurulu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleşti. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen genel kurula ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Uğur Akyıldız, Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Erol Güngör ile Genel Sekreter Sezen Akyıldız Gürgen katıldı. TOBB Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği Genel Kurulda ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk’ün, 365 oda ve borsa içerisinde 2 bine yakın delege arasından 30 kişilik listeye seçildi. Ticaret Odaları Konseyi, bağlı ticaret odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak; iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek gibi görevleri yürütüyor. ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ertürk’ün Konsey üyeliğine seçilmesiyle birlikte, Aliağa’nın başkentteki iktisadi lobisinin oluşturulmasında önemli bir adım daha atılmış oldu.

“Bu sorumluluğu, şehrimizin yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız”

Oda ve Borsaların ülkemizin ticari hayatında büyük önemi olduğunu belirten ve Ticaret Odaları Konseyi'nin de TOBB bünyesindeki en önemli konseylerden biri olduğunu ifade eden Ertürk, “Türkiye'nin ticari hayatında büyük önemi olan ticaret odalarımız bu konseyde temsil ediliyor. Ticaret Odaları Konseyi, TOBB bünyesinde çok önemli bir platform. Hem kentlerin hem de bütün ticaret odalarının sorun ve taleplerinin TOBB Yönetimine aktarılmasında önemli bir köprü görevi üstleniyor. Almış olduğumuz bu sorumluluğu, şehrimizin ve odamızın yararı için en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Ticaret odalarımıza ve TOBB camiasına en iyi hizmeti vermek için gayret göstereceğiz. Bu süreçte bizlerin hep yanında yer alan, bize hep destek veren ve yeniden TOBB başkanı seçilen Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ederim. Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Türk özel sektörünün temsilcisi olan TOBB'un Başkanlığına bir kez daha seçilmiş olmasından dolayı kutlarım. Önümüzdeki dönemde yapacağı bütün çalışmalarda da başarılarının devamını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler