131019098
12 Nisan 2024, Cuma

Protokol ve siyasiler bayramlaştı

3 Temmuz 2023, Pazartesi 06:22

     


Aliağa’da Kurban Bayramı kapsamında ilçe protokolü ve vatandaşlar Engelsiz Kafe’de bayramlaşırken ilçedeki siyasi partiler de üyeleri ile bayramlaşma programları gerçekleştirdi.

Aliağa’da ilçe protokolü vatandaşlar ile bayramlaşırken ilçedeki siyasi partilerde parti binalarında bayramlaşma programı düzenlediler. Aliağa Kaymakamlığı tarafından organize edilen bayramlaşma töreni arefe günü Aliağa Engelsiz Kafe’de gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine, Kaymakam Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Can Gökgöz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Çağrı Gültekin, Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Musa Pala ve dernek mensupları, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, siyasi partilerin başkanları ve temsilcileri, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı. Aliağa’nın huzurlu ve güvenli bir ilçe olduğunu, bunun da tüm paydaşlar ile birlikte gerçekleştirildiğini söyleyen Kaymakam Zekeriya Güney, tüm Aliağalıların Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bayramlaşma programı, Aliağa Kabristanlığında bulunan şehitlik ziyareti, şehit ve gazi ailelerine yapılan ziyaretler ile son buldu.

Siyasi partilerde bayramlaşma programı

Kurban Bayramı nedeniyle siyasi partilerin Aliağa ilçe teşkilatlarının bayramlaşma programı ise şöyle oldu; Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü parti binasında yapıldı. Törene, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir, MHP’li Aliağa Belediye Meclis üyeleri, Ülkü Ocakları Aliağa İlçe Başkanı Çağatay Ulu, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bayramlaşma töreni, Cuma günü parti binasında CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve yönetiminin katılımı ile gerçekleştirildi. AK Parti’nin bayramlaşma töreni arefe günü, parti binasında gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Demir, ilçe yönetimi ve partililer katıldı. İYİ Parti’nin bayramlaşma töreni arefe gününden bir gün önce, parti binasında İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor, yönetimi ve partililerin katılımı ile düzenlendi. Demokrat Parti’nin bayramlaşma töreni, bayramın ikinci günü parti ilçe binasında yapıldı. Törene Demokrat Parti İlçe Başkanı Gürcan Alkan ve yönetimi katıldı. Saadet Partisi’nin bayramlaşma töreni ise arefe günü parti binasında yapıldı. Bayramlaşma törenine Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler