131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

İzmir'in yeni emniyet müdürü Celal Sel

3 Ağustos 2023, Perşembe 06:01

     


Cumhurbaşkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne merkeze çekilirken yerine Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel atandı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yapılan atamalar hakkında kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan emniyet müdürleri kararnamesi göre, 51 ilin emniyet müdürleri değişti. Kararnameye göre, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne merkeze çekildi. Mehmet Şahne’nin yerine ise Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel atandı.

Celal Sel kimdir?

Celal Sel, aslen Kütahya ili Simav ilçesi nüfusuna kayıtlı olup 1968 yılında doğdu. Polis Akademisi'nden 1990 yılında mezun olarak İzmir’de Komiser Yardımcısı rütbesinde mesleğe başladı. Sırası ile Kahramanmaraş’ta, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’nda ve İstanbul’da görev yaptıktan sonra Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında Polis Başmüfettişi olarak göreve başladı. Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü ve Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü görevlerinden sonra 19 Eylül 2019 tarihinde Müşterek Kararname ile Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne atandı. 1 Ekim 2019 tarihinde Elazığ Emniyet Müdürü olarak atanan Celal Sel 2 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete kararı ile İzmir İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Celal Sel, evli ve bir çocuk babasıdır.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler