131019098
30 Ekim 2020, Cuma

42. ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANESİ AÇILDI

3 Aralık 2019, Salı 06:44

     


İmkansızlıktan dolayı kitap okuyamayanlara ulaşmayı amaçlayan, Türkiye çapında daha önce 41 adet Atatürk Çocukları Kütüphanesi açmış olan "Kitap Baba” lakaplı Mesut Tim'in girişimleriyle hayata geçirilen 42. Atatürk Çocukları Kütüphanesi Aliağa’da açıldı. 

Aliağa Belediyesi ve Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği işbirliği ile Engelsiz Kafe’de kurulan kütüphanenin açılış törenine Aliağa İlçe Mili Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Açılış konuşmasını yapan Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, Türkiye’de Atatürk Çocukları Kütüphanesi’nin 42.sini Aliağa ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Bayar, “Kütüphanelerin insanları cezbeden ayrı bir havası vardır. Kitap kokusunu seviyorsanız kütüphaneler tam sizlik bir yerdir. Uzun zamandır aradığınız bir kitabı bulduğunuzda duyulan heyecan ve mutluluk tarifsizdir. Devir ne kadar internet devri olsa da okuma kültürü açısından kitapların her zaman ayrı bir yeri olduğu ortadadır. Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği olarak sosyal sorumluluk projelerimizi destekleyen Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’a, Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim, Gazeteci Erol Özobut ile Dernek yönetim kurulu üyelerimizden Musa Pala, İrfan Barut, Hüseyin Abut ‘un destekleri ile yeni bir projeye daha imza atmış bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

4 bin kitap bağışı yapıldı

Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim, yaptığı konuşmada açılan 42. Atatürk Çocukları Kütüphanesi’ne 4 bin kitap bağışlandığını ve buradan artan kitapların Aliağa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde bulunan Nadir Nadi Kütüphanesi’nde yer alacağını söyledi. Konuşmaların ardından İzmir Şiir Tiyatrosu Topluğu sanatçıları tarafından bazı şairlerin şiirleri seslendirdi. Plaket takdiminden sonra 42. Atatürk Çocukları Kütüphanesi açılış kurdelesi, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Engeliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, Köy Kütüphaneleri Oluşturma, Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Mesut Tim tarafından kesildi. Program Engelsiz Mehteran Takımı gösterisi son buldu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler