131019098
22 Nisan 2024, Pazartesi

Vergi Haftası etkinliklerle kutlanıyor

4 Mart 2024, Pazartesi 06:09

     


Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan ve beraberindeki heyet Aliağa Ekspres Gazetesi’ni ziyaret ederek 35. Vergi Haftası kutlamaları hakkında bilgiler verdi.

35. Vergi Haftası, "Geleceğimiz vergilerimizle güvende" sloganıyla kutlanıyor. Bu kapsamda Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan ve beraberindeki heyet Aliağa Ekspres Gazetesi’ni ziyarette bulundu. 35. Vergi Haftası kutlamaları hakkında bilgiler veren Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan, söz konusu hafta kapsamında çocuklarda ve gençlerde vergi bilincinin oluşturulması, bunun toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması, kayıt dışı ekonomiyle mücadele bilincinin oluşturulması amacıyla çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri düzenlediklerini dile getirdi.

Kamu hizmetlerinin temel kaynağını vatandaşların gelirleri oranında ödediği vergilerin oluşturduğunu söyleyen Aydoğan, bu kaynağın artmasının kamuoyunda vergi ödeme konusundaki duyarlılığın artırılması ile orantılı olduğunu vurguladı. Hem kamu hizmetlerinin finansmanı hem de toplumda vergi adaletinin sağlanması bakımından herkesin vergisini düzenli olarak ödemesinin vatandaşlık bilincinin temel gereklerinden birisi olduğunu kaydeden Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan, “Aliağa’mız vergi bilinci noktasında başarılı. Bütün vatandaşlarımıza, vergi hassasiyetini gösteren mükelleflerimizin örnek olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler