131019098
30 Ekim 2020, Cuma

YARI OLİMPİK HAVUZUN AÇILIŞINI ÇOCUKLAR YAPACAK

4 Temmuz 2019, Perşembe 06:02

     


Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen Aliağa Gençlik Merkezi’nde yüzme kursları başlıyor. 5-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik verilecek yaz dönemi kursları için kayıtlar yarın (Cuma) saat 09.30’da başlayacak. Kurs kayıtları kontenjanlar ile sınırlı olacak.

Aliağa Gençlik Merkezi’nde yüzme kursları için start veriliyor. Aliağa Belediyesi tarafından kente kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzunda açılışı çocuklar yapacak. Çocuklar, kendileri için düzenlenecek yüzme kurslarında yüzme öğrenmenin keyfini doyasıya çıkaracak.

Kurslar 25 metre uzunluğa, 12 buçuk metre genişliğe ve 2 metre derinliğe sahip yarı olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilecek. Kursların ilk aşamasında çocuklara; suyun üzerinde kalma, suda nefes alma, ayak vuruşu gibi yüzmenin temel eğitimleri aktarıldıktan sonra başarılı olanlara yüzmenin farklı teknikleri de öğretilecek.

Profesyonel eğitmenler tarafından verilecek kurslarda çocuklar hem yüzme öğrenecek hem de tatillerini spor yaparak değerlendirecek. Yaz dönemi kursları eylül ayında son bulacak. Kurslara katılmak isteyenler iki adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve ikametgah adresi ile birlikte Aliağa Gençlik Merkezi’ne başvurularını şahsen yapabilecek.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler