131019098
16 Haziran 2021, Çarşamba

SOCAR’A KOVID-19 SÜRECİNDEKİ DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR

4 Temmuz 2020, Cumartesi 07:10

     


İzmir Vali Yardımcısı ve Aliağa Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak, Kovid-19 ile mücadele sürecinde toplumsal dayanışmaya verdiği destek nedeniyle SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Kovid-19 pandemisi sürecinde çalışanlarının sağlığını korumayı öncelikli hedef olarak belirleyen SOCAR Türkiye, ülkenin ihtiyacı olan stratejik ürünleri üretmeye devam etti. SOCAR Türkiye bu süreçte Aliağa’da salgın riski ile mücadeleye katkı sağlarken, salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerde yerel yönetim, bölgedeki kamu kurumları ve kuruluşlarla iş ortağı olarak yer aldı. Bu projeler kapsamında SOCAR Türkiye koruyucu sağlık malzemelerinden oluşan bağışlara ağırlık verdi. SOCAR Türkiye’nin toplumsal dayanışmaya yaptığı bu katkı nedeniyle İzmir Vali Yardımcısı ve Aliağa Kaymakam Vekili Fatih Kızıltoprak, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov’u ziyaret ederek gösterdiği dayanışma örneği için SOCAR Grubu yönetimine ve çalışanlarına teşekkür etti.

TIBBİ MALZEME DESTEĞİ YAPILDI

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi; Kovid-19 sürecinde Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi, Aliağa İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aliağa Devlet Hastanesi, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi aracılığıyla İlçe Sağlık Müdürlükleri ve ilgili sağlık kuruluşları iş birliği yaptı. Bu kapsamda 65 yaş ve üstü vatandaşlara gıda kolisi dağıtıldı; ilgili kurumlara cerrahi maske, temassız ateş ölçer, tek kullanımlık önlük, N95 tipi maske, tyvek tulum, eldiven, yüzey dezenfektanı temin edildi. Ayrıca, maske, şeffaf yüz siperi, önlük yapımı ile laringoskop ve yüz siperi üretiminde kullanılmak üzere malzeme desteği sağlandı. Sağlanan bu malzemelerle ilk aşamada 700 yüz siperi ile İzmir’deki sağlık kurumlarında kullanılmak üzere 50 laringoskop üretildi.

SOCAR Türkiye’nin iştiraki ve Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisi Petkim ile yılda 10 milyon ton ham petrol işleme kapasitesine sahip STAR Rafineri de bu dönemde Türkiye’nin ihtiyacı olan stratejik hammadde ve ürünlerin üretimine yoğunlaştı. STAR Rafineri, Petkim’in hammadde ihtiyacını karşılarken Petkim de salgına karşı önlem amacıyla kullanımı artan ambalaj, tek kullanımlık plastik ve medikal ürünlerin hammadde talebi için 24 saat kesintisiz üretim yaptı.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler