131019098
24 Temmuz 2021, Cumartesi

YENİ ŞAKRAN VE HACI ÖMERLİ DOĞAL GAZA KAVUŞTU

5 Ocak 2021, Salı 06:31

     


İzmirgaz’ın Yeni Şakran ve Hacıömerli Mahallesi’ndeki altyapı çalışmalarının büyük bölümü tamamlandı. Mahallelerde yaşayan birçok aile doğal gaza kavuştu.

Aliağa’nın Yeni Şakran Mahallesi’nde 15 cadde ve 135 sokağın doğal gaz altyapı çalışmaları tamamlandı. Altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda gerekli test çalışmalarının ardından gaz bağlantısı yapılıyor. Gaz verilen sokakların takibi www.izmirgaz.com.tr adresinden yapılabiliyor. Mahalle sakinleri İzmirgaz ile abonelik ve müşteri sözleşmesini yaparak doğal gazı kullanabiliyor. Doğal gaza; ısınma, sıcak su ve mutfak olarak birlikte ya da bu seçeneklerden biri üzerinden abone olunabildiği gibi tüm abonelik ve sözleşme işlemleri abone merkezinden yapılabiliyor.

“Vatandaşlarımız çok memnun”

Mahalledeki doğal gaz çalışmalarını değerlendiren Yeni Şakran Mahallesi Muhtarı Metin Yıldız, “Mahallemize doğal gazın gelmesi çok güzel oldu. Pandemi nedeniyle yaz, kış nüfusumuz arttı. Bu nedenle vatandaşlarımızdan doğal gaza çok büyük bir talep var. Mahallemize güzel bir yatırım oldu. Konutlara sırayla gaz bağlantısı yapılıyor. Doğal gaza kavuşan vatandaşlarımız çok memnun. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. Evlerine gaz bağlantısı yaptıran mahalle sakinleri ise önceden kış aylarında zorluk çektiklerini belirterek gazın gelmesiyle rahata kavuştuklarını belirtiyor.

Bozulan yollar yenileniyor

Yeni Şakran ve Hacı Ömerli Mahallesi’nde doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan yollar Aliağa Belediyesi tarafından yenileniyor. İzmirgaz’ın gaz hattı imalatı ve test çalışmalarını tamamlayıp yapım izni verdiği cadde ve sokaklarda onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından bozulan yollar yenilenerek yepyeni bir görünüme kavuşturuluyor.

(DERYA SÜNER) 







 
Son Eklenen Haberler