131019098
18 Ocak 2021, Pazartesi

TELAFİ EĞİTİMLERİ 31 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK

5 Haziran 2020, Cuma 06:14

     


Özel Okulların 3 haftalık telafi eğitimleri 31 Ağustos günü başlayacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan telafi eğitiminin detaylarını paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı 31 Ağustosta yüz yüze telefi eğitimlerinin başlayacağını bildiren bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerinin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

“İnternet uygulamasını yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz”

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşıp, destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz." dedi.

“15 Ağustos'ta başlamak gibi bir zorunluluk yok”

Konuyla ilgili açıklama yapan Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdür Erdal Bayhan, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı özel okullarda 15 Ağustos'ta başlayacak olan telafi eğitiminin ayrıntıları netleşti. Buna göre; Özel okullar, isterlerse 15 Ağustos tarihinden itibaren telafi eğitimine başlayabilecek. Telafi eğitimine 15 Ağustos'ta başlamak gibi bir zorunluluk yok. Özel okulların 3 hafta yapması zorunlu olan telafi eğitimi, istenirse hafta sonu da Cumartesi günü yapılabilecek. Yaz tatili boyunca isteyen özel okul bir telafi eğitimi yapmak zorunda olmayacak.” İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler