131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Yeni Mahalle ve Yeni Şakran mahalleleri bölünecek

5 Haziran 2023, Pazartesi 07:01

     


Aliağa Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı yarın akşam yapılacak. Toplantıda Yeni Mahalle ve Yeni Şakran Mahallelerinin bölünüp sınırlarının belirlenmesi ile bölünen mahallelere isim verilmesi hususu görüşülecek.

Aliağa Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı, yarın (6 Haziran Salı) saat 18.00’de yapılacak. Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantı bir önceki meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayacak. Ardından başkanlıktan gelen önergeler ile komisyondan gelen raporlar meclis üyelerinin görüşüne sunulacak. Toplantıda, ilçe sınırları içerisinde bulunan Yeni Mahalle ve Yeni Şakran Mahallelerinin 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9. maddesine göre bölünüp sınırlarının belirlenmesi ile bölünen mahallelere isim verilmesi hususu görüşülecek.

Stadyum projesi için 300 Milyon TL ek bütçe gündemde

3. lige yükselen Aliağa Futbol takımı için ilçeye profesyonel liglere yakışır bir stadyum yapılması ihtiyacı ortaya çıkmış ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda 8000 kişilik, FIFA standartlarında modern bir stadyum yapılması kararlaştırılmıştı. Bu proje kapsamında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile 100 Milyon TL’lik protokol imzalandı. Aliağa Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, 2023 Mali Yılı Bütçesi’nde öngörülmemiş olan stadyum projesi için Fen İşleri Müdürlüğü bütçesine konulmak üzere imzalanan protokol bedeli, banka kredisi ile mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait taşınmazın bedeli karşılığında yapılacak olan satıştan elde edilecek gelirler karşılık gösterilmek suretiyle 300 Milyon TL ek bütçe yapılması hususu görüşülecek.

Fen İşleri Müdürlüğü projeleri için 80 Milyon TL kredi talebi

Toplantıda, 2023 Mali Yılı bütçesinde, ilçeye yapılması kararlaştırılan stadyum için yapılacak harcamalara istinaden 300 Milyon TL ek bütçeye karşılık gösterilmek üzere, mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait, 1306 Ada, 1 Parsel sayılı taşınmazın satılması talebi ile Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü projelerinde kullanılmak üzere 80 Milyon TL kredi çekilmesi ve gerekli işlemler için Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesi hususları da görüşülecek.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler