25 Haziran 2024, Salı

Midilli yolcu iskelesi konusu komisyon gündeminde

5 Ekim 2023, Perşembe 06:14

     


Aliağa Belediyesi Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda, Aliağa-Midilli Yolcu İskelesi yapımı konusu görüşülmek üzere İmar ve Plan Bütçe Komisyonlarına havale edildi.

Aliağa Belediyesi Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda 5 Eylül 2023 tarihli meclis tutanaklarının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı 13 maddelik gündemin oylanmasıyla devam etti. Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında yer alan; 2024 Mali Yılı Performans Programı ile 2024 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’na ilişkin maddeler meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Maddeler, oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Aliağa-Midilli Yolcu İskelesi yapımı

Gündem dışı önerge olarak gündeme alınan Yalı Mahallesi, Uğur Mumcu Sahil Bulvarı, Numara 33 (Su İskelesi) adresinde bulunan taşınmazın, üzerinde belediyenin hazırlayıp onaylayacağı projeye uygun olarak, Aliağa-Midilli Yolcu İskelesi yapımı karşılığında 29 yıl süreyle kiraya verilmesi konusu oy birliği ile İmar ve Plan Bütçe Komisyonlarına havale edildi.

Özcan, Acar’a sorular sordu

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP Grup Sözcüsü Musa Özcan, Başkan Acar’a bazı sorular yöneltti. Özcan, Mehmet Emin Şavur’un adının bir parka verilmesinin oybirliği ile kabul edildiğini hatırlatarak bu kararın ne zaman uygulanacağını, mevcut belediye hizmet binasının devamlı olarak kullanılıp kullanılmayacağını, KYME Antik Kenti’nin korunması ile ilgili neler yapıldığını sordu. Özcan ayrıca Aliağa Sanayi Sitesi’ndeki eksiklikleri de dile getirdi. Musa Özcan’ın sorularına cevap veren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, mevcut belediye hizmet binasını kullanmaya devam edeceklerini, sanayi sitesindeki işlemler için de gerekli incelemelerin yapıldığını belirtti. Acar, KYME’nin bölgenin önemli bir antik şehri olduğunu, ellerinden geldiğince mevcut KYME’yi koruyup kollamak için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Toplantının ikinci birleşimi bugün

Aliağa Belediyesi Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi. Komisyonlara gönderilen maddelerin görüşülmesi için bugün (Perşembe) saat 18.00’de, Aliağa Belediyesi Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleştirilecek.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler