14 Haziran 2024, Cuma

Komisyon ve encümen üyeleri belirlendi

6 Nisan 2023, Perşembe 06:54

     


Aliağa Belediyesi Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk birleşiminde denetim komisyonu raporu meclisin bilgisine sunuldu, komisyonlar ve encümene üye seçimi yapıldı. 2022 Yılı Faaliyet Raporu yarın (Cuma) gerçekleştirilecek olan ikinci birleşimde görüşülecek.

Aliağa Belediyesi Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda 7 ve 10 Mart 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantının gündeminde 14 madde yer aldı. Toplantıda, komisyon ve encümen üye seçimi, imar planı değişikliği ile 2022 Yılı Faaliyet Raporu meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Başkanlıktan gelen önergeler ile komisyonlardan gelen raporlar ilgili komisyonlara havale edildi.

Denetim komisyonu raporu meclisin bilgisine sunuldu

Toplantıda 1 yıl boyunca görev yapacak olan komisyonlar ve üyeleri ile encümen üye seçimi yapıldı. Encümen üyeliğine Burhan Kızıl, Yasin Cıvlan, Hilal Sadıkoğlu Akar; İmar Komisyonu’na Eda Kılıç, İsmail Meşe, İsmail Menderes, Hakan Turan, Oğuzhan Özşahin; Plan, Bütçe Komisyonu’na Ferhat Lek, Gülten Taşbaş, Kerim Yürür, Seçil Adalet Işık, Berkay Aktaş; Çevre, Sağlık ve Esnaf Komisyonu’na İbrahim Halil Özer, Gülten Taşbaş, İsmail Menderes, Savaş Dağdeviren, Ali Dündar; Kentsel Dönüşüm ve Doğal Afetler Komisyonu’na Eda Kılıç, İsmail Menderes, İsmail Meşe, Musa Özcan, Mehmet Çelik; Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’na Eda Kılıç, Gülten Taşbaş, Serhat Aras, Seçil Adalet Işık ve Hakan Turan seçildi. Toplantıda ayrıca denetim komisyonu raporu meclisin bilgisine sunuldu.

İkinci birleşim cuma günü

Nisan ayı olağan meclis toplantısı dilek ve temennilerin ardından son buldu. Gündem maddeleri arasında yer alan 2022 Yılı Faaliyet Raporu ikinci birleşimde görüşülecek. İkinci birleşim yarın (Cuma) saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler